Естонія спільно з Литвою, Латвією та Польщею розглядає питання щодо більшого обмеження в'їзду громадян країни-агресора з візами ЄС.
Про це повідомляє видання ERR, з посиланням на керівника МЗС Естонії Урмаса Рейнсалу.
Зазначається, що на зустрічі у Празі міністри закордонних справ Євросоюзу домовилися призупинити дію угоди про спрощений візовий режим із росією.
Водночас, згідно зі словами Рейнсалу, для Естонії це недостатній крок.
«На зустрічі я закликав збільшити оборонну допомогу Україні в ім'я безпеки Європи, а також обмежити можливість громадянам росії приїжджати і байдуже користуватися свободами демократичної Європи, поки в Україні гинуть невинні люди. Це наш моральний обов'язок», - заявив Рейнсалу.
Він зазначив, що міністри домовилися доручити Єврокомісії підготувати пропозиції щодо того, як чинити з довгостроковими візами, виданими росіянам раніше.
«Поки ми не досягли консенсусу на рівні ЄС, як обмежити в'їзд громадян рф до Євросоюзу, Естонія та інші країни, які мають спільний кордон із росією та Білоруссю, розглядають можливість встановлення візової заборони на державному рівні або обмеження перетину кордону громадянами росії з візами ЄС», – сказав Рейнсалу.
Міністри закордонних справ Естонії, Латвії, Литви та Польщі зробили спільну заяву на неформальній зустрічі про значне збільшення кількості громадян росії, які в'їхали до Європейського союзу та Шенгенської зони, і безпеки, що випливає з цього.
При цьому, Рейнсалу наголосив, що Естонія залишиться відкритою для громадян росії, які прибувають до країни з гуманітарних міркувань, а також для представників опозиції та дисидентів.
Нагадаємо, що у середині серпня президент України Володимир Зеленський закликав Європу якнайшвидше ухвалити рішення про повну заборону видачі шенгенських віз громадянам росії, оскільки жителі країни-терориста не заслуговують на відвідування Європи та життя в ній.
Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав заборонити поїздки до країн Євросоюзу та G7 російським туристам, бізнесменам та студентам. За його словами, одним із аргументів на користь візових санкцій є питання безпеки.
У середу, 31 серпня, стало відомо, що міністри закордонних справ країн ЄС домовилися про призупинення спрощеного візового режиму з рф через вторгнення в Україну.