Станом на вечір суботи, 22 жовтня, на Рівненщині майже повність відновили електропостачання після атаки рф, в Одеській та Хмельницькій області – частково.
Про це у вечірньому відео зверненні повідомив президент України Володимир Зеленський.
«Продовжуємо ліквідацію наслідків сьогоднішніх ударів терористів по нашій інфраструктурі. Географія цього чергового масованого удару дуже широка: Волинь, Одещина, Хмельницька область, Кіровоградська область, Дніпропетровщина, Рівненська область, Миколаївщина, Запорізька область та інші. Основна мішень терористів – енергетика», – заявив він.
Зеленський вкотре закликав уважніше ставтеся до необхідності свідомо споживати електрику.
Наразі подачу світла частково вдалося відновити в Одеській та Хмельницькій області. На Рівненщині до більшості домогосподарств вже також подають електрику. За словами президента, є позитивні звіти також з інших областей.
«Я хочу подякувати всім, хто задіяний у цій роботі: енергетикам, працівникам комунальних служб і місцевого самоврядування, урядовцям і бізнесу, який також допомагає. Усі разом ми зараз показуємо, що українське життя неможливо зламати», – додав він.
Нагадаємо, сьогодні вранці по Україні було оголошено масштабну повітряну тривогу. Росія масово атакувала ракетами міста України. Вибухи пролунали у Київській, Одеській, Хмельницькій, Рівненській, Чернівецькій, Львівській областях та у Луцьку. У деяких обласних центрах частково зникло світло та вода.
Повітряним силам ЗСУ вдалося збити 18 крилатих ракет ворога під час ранкової атаки. Проте відомо й про влучання. Зокрема, об'єкт енергетики у Луцьку, який був атакований, повністю знищено, відновити його наразі неможливо. Крім цього, в Одеській, Миколаївській і Кіровоградській областях російські війська вразили чотири об'єкти критичної інфраструктури. На Рівненщині постраждала енергетична система, крім цього є руйнування приватних будинків та адмінбудівель.
Наразі відомо, що окупанти з початку доби, 22 жовтня, випустили по Україні 36 ракет. Внаслідок ударів без електропостачання залишилися майже 1 451 603 споживачів.