Вищий антикорупційний суд зняв електронний браслет, але продовжив до 27 лютого строк дії решти обов'язків, покладених на директора ТОВ «Вестбудінвест» Олексія Романенка, якого НАБУ і САП разом із колишнім головою Державної прикордонної служби Петром Цигикалом підозрюють у зловживаннях на 10,68 млн грн.
Таке рішення 27 грудня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».
«Клопотання прокурора САП про продовження строку дії обов'язків, покладених на (Олексія Романенка – ред.), підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.27, ч.2 ст. 28, ч.2 ст. 364 КК України, у кримінальному провадженні №52022000000000411 від 09 грудня 2022 року - задовольнити частково. Термін дії обов'язків визначити до 27 лютого 2023 року, але в межах строку досудового розслідування», – йдеться в рішенні.
Суд зняв електронний браслет з Романенка через постійні відключення світла та GPS зв'язку. Водночас підозрюваний і надалі зобов'язаний: прибувати за кожною вимогою; повідомляти про кожне відлучення з Львівської і Київської областей та про зміну свого місця проживання; утримуватися від спілкування із іншими підозрюваними у кримінальному провадженні, а також свідками та здати на зберігання закордонні паспорти.
Раніше ВАКС визначив заставу ексголові Держприкордонслужби Петру Цигикалу.
Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексголові Держприкордонслужби Цигикалу, експосадовцю ДПСУ та директору приватної компанії-забудовниці у зловживаннях на 10,68 млн грн. Слідство встановило, що приватна компанія мала збудувати та передати у першому півріччі 2019 року ДПСУ 66 квартир у центрі Львова по вул. Володимира Великого, 10 в ЖК «Америка» для подальшого заселення прикордонників та їхніх родин. Натомість ДПСУ отримала 53 квартири у передмісті Львова, в Сокільниках ЖК «Компаньйон», загальна вартість яких, за результатами експертизи, на 10,68 млн грн дешевша за нерухомість у Львові.
Попри укладені договори з ДПСУ, компанія-забудовниця продала квартири у Львові, які фактично мали відійти прикордонникам, стороннім покупцям. Тому запропонувала схему «заміни» голові ДПСУ, який пристав на пропозицію. Слідство має докази, що посадовці ДПСУ діяли у змові з директором приватної компанії, від початку усвідомлюючи її невигідний як для Держприкордонслужби, характер.