Військові та суднобудівники рф намагаються перекласти один на одного відповідальність за доведення до критичного стану єдиного російського авіаносця «Адмірал Кузнєцов», який знаходиться на судноремонтному заводі в Мурманську.
Про це повідомило Головне управління розвідки Міноборони.
«Щоб продовжити ремонтні роботи, нещодавно було прийнято рішення про переведення корабля із сухого доку до одного з причалів судноремонтного заводу. Втім, ще на стадії підготовки до переміщення з’ясувалось, що крейсер взагалі не здатен переміщуватися власним ходом», - зазначили у ГУР.
Після цього була спроба переміщення авіаносця за допомогою декількох буксирів, проте і це виявилося неможливим через критичний стан корпусу. Фахівці-судноремонтники попередили, що стан Адмірала Кузнєцова не дозволяє спускати його на воду, оскільки судно з високою ймовірністю перевернеться на бік і втопиться.
«Металеві конструкції нижче третьої палуби піддались значній корозії. Трюми повністю заповнені каламутною водою, що унеможливлює детальне обстеження корабля зсередини. Посадові особи 35 судноремонтного заводу та керівництво флоту намагаються перекласти один на одного відповідальність за поточний стан справ. Наразі неможливо навіть встановити, хто саме ухвалив рішення про переміщення корабля», – повідомляють у розвідці.
Командування флоту висунуло штрафні санкції на півтора мільярда рублів керівництву заводу за зрив термінів ремонту та невиконання контракту. Менеджмент підприємства оприлюднив листа, в якому не визнає провину у доведенні корабля до плачевного стану.
«З високою ймовірністю винними визнають військове представництво на заводі, який здійснював нагляд за ходом робіт. За наявними даними, на сьогодні не існує навіть приблизних термінів завершення ремонту Адмірала Кузнєцова та повернення його на службу», – підсумували в ГУР.
Нагадаємо, авіаносець «Адмірал Кузнєцов» перебуває на ремонті з 2017 року. Наприкінці минулого року на кораблі, що стоїть у Мурманську, виникла пожежа.
Раніше на авіаносці була пожежа у 2019 році.