Станом на 7 лютого в Україну вдалося повернути 128 дітей, яких російські загарбники примусово вивезли до своєї країни.
Про це начальник Департаменту захисту інтересів дітей та протидії насильству Офісу генерального прокурора України Юлія Усенко повідомила виданню «Укрінформ».
Як зазначається, в Україну вдалося повернути 128 дітей. Більш як 50 з них разом із батьками чи вихователями наразі перебувають на території країн Євросоюзу.
«Ви запитаєте, чому така маленька цифра у порівнянні з кількістю тих, хто перебуває у депортації? Але для нас це не цифра - це 128 дитячих життів. За поверненням їх на Батьківщину - робота великої кількості людей, які місяцями працюють, щоб повернути хоча б одну дитинку. Це багато безпекових ризиків, у тому числі й для тих, хто допомагає в цьому. Про те, хто ці люди, і як усе відбувається, я зараз говорити не можу, бо це не просто нашкодить процесу повернення дітей, а й може коштувати комусь життя. Після перемоги нашої України обов’язково про все це поговоримо. А зараз маємо багато роботи, яка наближає цю перемогу та мир у сучасному світі», - розповіла Усенко.
Вона наголосила, що задля повернення маленьких українців додому потрібні об’єднані зусилля міжнародної спільноти та реальні кроки.
«Україна робить усе можливе, але, на жаль, цього недостатньо. Звичні інструменти дипломатії не діють, вимоги міжнародного гуманітарного права на агресора не діють, тому єдиного механізму не існує, а типові правила не працюють. Наше завдання – бути в постійному пошуку таких шляхів та бути в діалозі з тими, хто нас підтримує», - додала представниця Офісу генпрокурора.
Нагадаємо, російська влада депортує українських дітей із окупованих районів Херсонської області на окупований півострів Крим.
Також повідомлялося, що окупанти продовжують прискореними темпами вивозити українців з тимчасово окупованих територій до російської федерації.
Раніше Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець розповів, як діяти людям, чиїх дітей за межі України або на непідконтрольні їй території вивезли загарбники.