Світова економіка ризикує втратити десятиліття зростання через вплив пандемії коронавірусу та вторгнення росії до України. Скорочення росту буде ще серйознішим, якщо нинішні фінансові потрясіння спровокують глобальну рецесію.
Про це йдеться у новому дослідженні Світового банку, повідомляє Financial Times.
У Світовому банку попередили, що пандемія та війна в Україні завдадуть довгострокових збитків економічним показникам, підірвавши зусилля щодо підвищення рівня життя у світі, скорочення бідності та вирішення проблеми зміни клімату.
Недавні невдачі у світовій економіці, йдеться у дослідженні, призвели до зниження темпів зростання цього десятиліття на третину порівняно з першими 10 роками цього століття.
За прогнозом, темпи зростання, які світова економіка зможе підтримувати у цьому десятилітті, становитимуть лише 2,2% на рік, порівняно з річними темпами у 2,6% у період з 2011 до 2021 року та 3,5% у перше десятиліття цього століття.
«Ми знаємо, що уповільнення [перспектив глобального зростання] може бути набагато різкішим, якщо вибухне ще одна фінансова криза, особливо якщо вона супроводжуватиметься ще однією глобальною рецесією», — зазначив Айхан Косе зі Світового банку.
Проте перспектива такого втраченого зростання не є неминучою, додали в організації. Але відновлення зростання світової економіки вимагатиме колективних «титанічних зусиль».
Нагадаємо, у січневій доповіді Міжнародний валютний фонд трохи покращив прогноз зростання світової економіки.
Але в організації говорили, що 2023 рік буде для світової економіки значно важчим, ніж 2022-й.