Європейська комісія погодилася ввести заборону на імпорт соняшникової олії з України, однак транзит цього продукту буде дозволений.
Про це міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус повідомив у ефірі польської радіостанції RMF FM.
Згідно зі словами Телуса, Польща не відмовиться від односторонньої блокади українського імпорту, поки не будуть виконані польські умови.
«Ми не збираємося відмовлятися в цей момент від вчинених нами дій, якщо ми не отримаємо відповідних інструментів, які гарантуватимуть, що польський фермер буде в безпеці, коли мова йде про питання, що стосуються торгівлі, притоку товарів з України до Польщі», – заявив Телус в Люксембурзі після переговорів з Єврокомісією.
Раніше Єврокомісія погодилася ввести заборону на імпорт таких продуктів, як пшениця, кукурудза, насіння ріпаку та соняшнику.
«Ми все ще ведемо переговори про інші продукти», – сказав польський міністр, додавши, що на додаток до цих п'яти, ми хотіли б включити борошно, мед, цукор, м'які фрукти (заморожені), яйця, м'ясо (особливо птиці), молоко і молочні продукти, а також яблучний сік і яблучний концентрат», - йдеться у повідомленні.
Як зазначає ЗМІ, Єврокомісія може погодитися розширити список сільськогосподарських товарів із забороною на імпорт, допомогти з експортом зерна або включити більше сільськогосподарських товарів у процедуру експертизи, але запропонована сума підтримки в 100 млн євро – не підлягає обговоренню.
Нагадаємо, напередодні без жодних домовленостей завершилася відеоконференція між заступником голови Єврокомісії Валдісом Домбровскісом та представниками п'яти країн Центральної Європи щодо імпорту сільськогосподарської продукції з України.
Також стало відомо, що УЗ відновлює експортні транзитні перевезення українських сільськогосподарських вантажів залізничним транспортом через територію Польщі.
З середи, 19 квітня, уряд Угорщини розпорядився тимчасово заборонити імпорт сільськогосподарських продуктів і зернових з України. Загалом у списку 25 найменувань.
Раніше влада Чехії повідомила, що не збирається вводити заборону на ввезення зерна.