Колишній керівник патронатної служби ексголови Кіровоградської обласної державної адміністрації Андрія Балоня Сергій Шевченко пішов на угоду з прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Стосовно нього виділили матеріали в окрему справу.
Таке рішення 24 травня ухвалив Вищий антикорупційний суд, повідомляє «Слово і діло».
Як вказується, захисник Шевченка подав клопотання про виділення матеріалів стосовно його клієнта в окрему справи, оскільки між обвинуваченим і прокурором САП досягнута угода про визнання винуватості. Прокурор САП цю інформацію підтвердив і просив клопотання задовольнити.
«Клопотання захисника про виділення матеріалів кримінального провадження стосовно (Сергія Шевченка – ред.) обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 368 КК України в окреме провадження - задовольнити. Матеріали кримінального провадження №42020000000000860 у частині обвинувачення (Сергія Шевченка – ред.) у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 368 КК України, виділити в окреме провадження», – йдеться в рішенні.
Угоду мають розгляну 12 червня о 08:30.
Нагадаємо, у серпні 2021 року справу ексголови Кіровоградської ОДА Андрія Балоня призначили до розгляду по суті. За версією обвинувачення, приблизно навесні 2020 року у Балоня виник злочинний умисел, направлений на одержання неправомірної вигоди від начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Ігоря Бойчука за не ініціювання питання перед ним щодо невідповідності займаній посаді.
Посадовець не хотів напряму вчиняти ці дії, тож для реалізації задуму залучив пособника – керівника своєї патронатної служби Сергія Шевченка. І вже той, за його вказівкою, озвучив вимогу: 110 тис. грн неправомірної вигоди щомісяця, інакше чиновник зіткнеться з перешкодами у своїй діяльності, зокрема, ініціюванням питання щодо відповідності займаній посаді.
Згодом зловмисники збільшили свої вимоги, зажадавши отримувати щомісяця 15% від офіційного обороту держструктур, що перебували у підпорядкуванні головного управління органу виконавчої влади. З огляду на показники попередніх періодів, йшлося про суму близько 1,8 млн грн.
За умовами «угоди», кошти мали передавати траншами. Перший – у 100 тис. грн – передано на початку червня 2020 року, що задокументовано в межах досудового розслідування. Після отримання другого траншу у 250 тис. грн голову та посадовця ОДА викрили та затримали у межах спільної операції НАБУ, САП, ГУ БКОЗ та УСБУ.
В ході подальших слідчих дій за місцем роботи та проживання підозрюваних вилучені великі обсяги готівки, походження якої наразі невідоме. Йдеться про понад 4,5 млн грн, 320 тис. доларів, 24 тис. євро.