Справа Галантерника: ВАКС відмовився заочно заарештувати підозрювану

Вищий антикорупційний суд відмовився заочно взяти під варту колишню помічницю міського голову Одеси Геннадія Труханова Альону Попову у межах справи про злочинну організацію бізнесмена Володимира Галантерника.

Таке рішення 5 вересня ухвалив суддя ВАКС Андрій Біцюк, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд дозволив заочне розслідування стосовно Попової. Детектив НАБУ і прокурор САП попросили взяти підозрювану під заочний арешт, оскільки її оголошено в міжнародний розшук. Утім суддя Біцюк відмовився це зробити. На його думку, наразі детективи уже проводять заочне розслідування і оголосили її в розшук, а тому нібито потреби досудового розслідування не виправдовують обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою.

Суддя вважає, що заочний арешт не буде дієвим необхідним механізмом для екстрадиції Попової в Україну та притягнення її до кримінальної відповідальності. До того ж, без заочного арешту може відбутись судове провадження, в якому на підставі вироку суду буде вирішено питання про її не винуватість або винуватість у вчиненні зазначених стороною обвинувачення злочинів.

Прокурор САП подав скаргу на це рішення.

Нагадаємо, НАБУ і САП запідозрили 16 осіб у створенні злочинної організації та зловживаннях в Одесі на 689 млн грн. Про підозру повідомили: керівнику злочинної організації Володимиру Галантернику (заочно, бо він не в Україні); міському голові Одеси Геннадію Труханову; голові постійної комісії з питань комунальної власності Одеської міської ради Василю Шкрябаю; керівниці юридичного департаменту ОМР Інні Поповській; директору департаменту комунальної власності ОМР Олексію Спектору та його заступнику Володимиру Радіонову; виконувачу обов'язків заступника мера Одеси Олегу Бриндаку (ексвиконувач обов'язків мера Одеси у 2013-2014 роках, колишній голова земельної комісії ОМР) та ще трьом особам, які опікувалися функціями фінансового контролю, юридичного супроводу та координації дій між учасників злочинної організації.

Також підозру вручили ще шістьом особам (співучасникам), зокрема, заступнику Труханова; колишньому керівнику одного з комунальних підприємств; експрокурору Одеської області Олегу Жученку; власникам компанії-забудовниці «Будова» та її топ-менеджерам. Їхні дії кваліфікують за ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209, ч.4 ст. 368, ч. 3 ст. 369 КК України (участь у злочинній організації Галантерника; зловживання службовим становищем; привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем; легалізація коштів, одержаних злочинним шляхом; одержання неправомірної вигоди та надання цієї неправомірної вигоди).

За даними НАБУ, вказані особи заволоділи шістьма земельними ділянками в Одесі за адресами: Гагарінське плато, 4 (житловий комплекс Sea View); Варненська, 27 з літерами А, В і Г (ЖК «Скай Сіті»); Жаботинського 54А (ЖК «Альтаїр-3») та Академічна, 30 (апарт-комплекс «Морська резиденція»). Всі вказані будинки збудувала компанія «Будова», яку пов'язують з Галантерником. Окремо фігурантів підозрюють у заволодінні понад 131 млн грн на закупівлі земельної ділянки колишнього аеродрому «Застава» за завищеною вартістю.

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО