Ключова інтеграційна мета України – цього року вийти на рішення про початок переговорів щодо членства нашої держави в Євросоюзі.
Про це глава президент Володимир Зеленський сказав у своєму вечірньому зверненні до нації.
Голова держави запевнив, що Україна точно виконає свою частину роботи, а саме сім рекомендацій Єврокомісії.
«Наша ключова інтеграційна мета – цього року вийти на рішення про початок переговорів щодо членства. І сьогодні я вкотре почув на зустрічах, на перемовинах, що це абсолютно можливо. Україна точно виконає свою частину роботи – сім рекомендацій Єврокомісії. І дуже важливо, щоб була аналогічна готовність до політичного рішення щодо України, щодо початку переговорів і з боку Європейського Союзу, усіх держав-членів», – сказав Зеленський.
Основне зі звернення українського ліера:
Сьогодні європейський, євросоюзівський день в Україні. Сьогодні в Києві відбулось виїзне засідання Ради у закордонних справах Євросоюзу. Були всі міністри закордонних справ країн-членів, представники Єврокомісії, Верховний комісар з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель. Дуже продуктивна та змістовна зустріч. Дійсно в інтересах усієї Європи. Сьогодні ми говорили, зокрема, про повноправне приєднання України до ЄС.
Ключове, звичайно, наш захист у цій війні, яка є агресією росії не лише проти України як держави, але й проти України як символу того, якою вільною та демократичною може бути Європа.
Окремо хочу подякувати всій Італії та особисто пані Джорджі Мелоні, пану міністру закордонних справ Італії за особливо чутливу допомогу, зокрема у відбудові в Одесі: підписано угоду з Італією про відновлення зруйнованого Росією, російською ракетою Спасо-Преображенського собору в Одесі. Як би Росія не руйнувала історію та культуру, Європа здатна все відновити. І в цьому сила Європи, нашої Європи – вільної та солідарної.
Хочу подякувати Данії за рішення відкрити в Миколаєві відділення свого Посольства. Це взірцевий приклад патронату над відбудовою регіону й абсолютно ефективний шлях до реалізації наших домовленостей із пані Премʼєр-міністром Данії Фредеріксен. Дякую!
Також зустрівся з міністром оборони Естонії. Я вдячний за вже надану підтримку. І це відчутна підтримка. 16 оборонних пакетів від Естонії. Сьогодні обговорили продовження нашої співпраці.
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Говорили про політичну взаємодію. Про шляхи солідарності у Європі та про експорт українського зерна, про підтримку наших фермерів. Дуже важливо, щоб усі у Європі однаково дотримувалися європейських норм і не порушували укладених угод. Це чіткий принцип України, і важливо, щоб такий же принцип був в основі рішень усіх суб’єктів європейської політики.
Говорив і з Прем’єр-міністром Іспанії Санчесом. Подякував за принципову оборонну та політичну підтримку. Україна сподівається на результативне головування Іспанії в Раді ЄС. Обговорили й міжнародні заходи, до яких готуємося разом з Іспанією.
І ще одна подяка. Наші воїни. 58-ма окрема мотопіхотна бригада імені гетьмана Виговського, наша славетна «Сімдесятдевʼятка» ДШВ та 128-ма окрема бригада Сил тероборони – дякую вам, воїни, за надзвичайно стійку та ефективну оборону в районах Урожайного, Мар’їнки, Старомайорського.
Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський входить до числа фаворитів на Нобелівську премію миру-2023.
Раніше повідомлялося, що «Слово і діло» зібрало головні обіцянки Зеленського за останній місяць.