Президент Чилі Габріель Борік заявив, що країна відкликає свого посла в Ізраїлі через «порушення Ізраїлем міжнародного гуманітарного права в Секторі Гази», а Колумбія викликала свого посла в Ізраїлі на консультацію. При цьому, Болівія оголосила про розрив дипломатичних відносин з Тель-Авівом.
Про це повідомляє CNN та агенція Reuters.
«Враховуючи неприйнятні порушення міжнародного гуманітарного права, які Ізраїль припустився в Секторі Гази, уряд Чилі вирішив відкликати посла Чилі в Ізраїлі Хорхе Карвахаля в Сантьяго для консультацій», — йдеться в заяві.
МЗС Чилі заявило, що рішуче засуджує та з великим занепокоєнням спостерігає за військовими операціями, «які на даному етапі свого розвитку спричиняють колективне покарання палестинського цивільного населення в Газі, не поважають фундаментальних норм міжнародного права, про що свідчить більш ніж вісім тисяч мирних жертв, переважно жінок і дітей».
Чилі закликала до негайного припинення бойових дій, щоб дозволити розгорнути операцію з гуманітарної підтримки для допомоги людям в Газі.
При цьому, президент Колумбії Густаво Педро назвав ізраїльський наступ «різаниною палестинського народу».
«Якщо Ізраїль не припинить різанину палестинського народу, ми не зможемо бути там», - сказав він.
Водночас, заступник міністра закордонних справ Болівії Фреді Мамані заявив, що країна розірвала дипломатичні відносини з Ізраїлем через війну в Газі.
«Болівія вирішила розірвати дипломатичні відносини із Ізраїлем на знак засудження агресивного ізраїльського військового наступу, що відбувається у Секторі Гази», – сказав Мамані.
Варто зазначити, що Болівія в 2009 році вже розривала дипломатичні відносини з Ізраїлем також у знак протесту проти його дій у Газі. Повноцінні дипвідносини було поновлено лише в 2020 році.
Нагадаємо, в Ізраїлі прокоментували події, які відбулися в міжнародному аеропорту Махачкали.
Також повідомлялося, що 28 жовтня Ізраїль відкликав своїх дипломатів з Туреччини після різких заяв президента Реджепа Таїпа Ердогана на пропалестинському мітингу, що відбувся сьогодні в Стамбулі. На ньому Ердоган назвав Ізраїль окупантом.
А в уряді Чехії закликали до виходу країни з ООН через антиізраїльську резолюцію.
На інфографіці «Слово і діло» можна побачити, які країни підтримали ХАМАС, а які – зберігають нейтралітет.