Вищий антикорупційний суд відмовився призначили комісійну судово-економічну експертизу у справі колишнього народного депутата Дмитра Крючкова про організацію зловживань на ПАТ «Запоріжжяобленерго» і «Черкасиобленерго».
Таке рішення 25 жовтня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».
Захисник Крючкова просив призначити комісійну судово-економічну експертизу, оскільки дві проведені експертизи є необґрунтованими та такими, що суперечать іншим матеріалам справи. Прокурор САП заперечував проти проведення експертизи.
Судді відмовилися призначити експертизу. На думку суду, проведені в цій справі експертизи дають відповіді на більшість запитань, які просить поставити захисник на вирішення експертам. А для відповіді на решту питань не є необхідним застосування спеціальних знань.
«Відмовити у задоволенні клопотанні захисника про призначення комісійної судово-економічної експертизи у кримінальному провадженні про обвинувачення (Дмитра Крючкова – ред.) за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України», – йдеться в рішенні.
Як відомо, колишнього голову правління ХК «Енергомережа» Дмитра Крючкова обвинувачують в організації заволодіння коштами ПАТ «Черкасиобленерго» і ПАТ «Запоріжжяобленерго» та їх легалізації, а також зловживанні службовим становищем. Ексдиректора з енергозбуту ПАТ «Запоріжжяобленерго» Ігоря Корніленкова підозрюють у зловживанні службовим становищем, колишню виконувачку обов'язків голови правління ПАТ «Черкасиобленерго» Світлану Кузьмінську - у зловживанні службовим становищем, заволодінні коштами та їх легалізації, а експершого заступника голови правління «Черкасиобленерго» Олексія Беспалова – у зловживанні службовим становищем.
За версією обвинувачення, у 2015-2016 роках службові особи ПрАТ «ХК «Енергомережа», ПАТ «Черкасиобленерго», ПАТ «Запоріжжяобленерго», діючи в інтересах приватної компанії – ПрАТ «ХК «Енергомережа», у порушення вимог Закону України «Про електроенергетику», шляхом підписання договорів про переведення боргу та заміни боржника, шляхом зловживання службовим становищем заволоділи коштами які мали надійти до ПАТ «Черкасиобленерго», ПАТ «Запоріжжяобленерго», а також здійснили фінансові операції з метою легалізації таких коштів.
Загальні збитки енергопостачальним компаніям у справі складають понад 1,5 млрд грн, з яких під час досудового розслідування відшкодовано понад 315 млн гривень.
Нагадаємо, САП направила до суду справу екснардепа Крючкова про зловживання на «Запоріжжяобленерго». Згодом Вищий антикорупційний суд призначив її до розгляду.