Нова справа Микитася: ексзаступнику начальника Генштабу визначили заставу

Вищий антикорупційний суд визначив 214 720 грн застави з обов'язками колишньому першому заступнику начальника Генерального штабу Збройних сил України Ігорю Колеснику. НАБУ і САП підозрюють його у причетності до справи екснародного депутата Максима Микитася.

Таке рішення 3 листопада ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання детектива НАБУ про застосування запобіжного заходу у вигляді застави щодо підозрюваного (Ігоря Колесника – ред.) - задовольнити частково. Застосувати до підозрюваного запобіжний захід у вигляді застави у сумі 80 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, грошовий еквівалент якої становить 214 720 грн», – ідеться в рішенні.

Також на нього поклали наступні обов'язки: прибувати за кожною вимогою; не відлучатися із Київської області без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та місця роботи; утримуватися від спілкування зі свідками у цьому кримінальному провадженні та здати на зберігання закордонні паспорти.

Крім того, 2 листопада ВАКС визначив 53 680 грн застави колишньому начальнику управління забезпечення живучості Центрального управління безпеки військової служби ЗСУ. На нього поклали такі самі обов'язки і наділи електронний браслет.

Раніше ВАКС відмовився заарештувати екснардепа Микитася у цій справі і відправив його під цілодобовий домашній арешт.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про нову підозру екснардепу Максиму Микитасю та іншим фігурантам. За версією слідства, у 2018 році Мініоборони уклало з підконтрольними Микитасю компаніями контракти на будівництво до 2021 року захищених складів зберігання ракет та боєприпасів ЗСУ на загальну суму орієнтовно 3 млрд грн. Частиною цих коштів екснардеп планував заволодіти. Проте зробити це йому заважали законодавчі обмеження, які дозволяли Міноборони сплачувати аванс у сумі лише 30% від річного обсягу робіт. З метою реалізації злочинного наміру Микитасю та його помічник шляхом залучення службових осіб вищого та старшого офіцерського складу ЗСУ забезпечили ухвалення змін до постанов Кабінету міністрів, які дозволяли перерахування авансу на будівництво у розмірі 80% від загальної вартості контрактів.

У результаті протягом листопада-грудня 2018 року на рахунки підконтрольного депутату товариства Міноборони перерахувало понад 307 млн грн. Втім, будівництво об'єкта, який мав би підсилити обороноздатність країни, фактично не розпочали, а виділені кошти вивели на рахунки інших підконтрольних компаній.

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО