Блокада кордону: у польському уряді озвучили вимоги до України та ЄС

Міністр інфраструктури Польщі Анджей Адамчик надіслав листа своєму українському колезі Олександру Кубракову щодо страйку польських перевізників на кордоні двох країн.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби відомства.

У польському міністерстві вважають, що однією із причин блокади кордону є запровадження українською стороною системи електронної черги. Це нібито призвело до значного збільшення часу очікування транспортних засобів, які повертаються до ЄС після доставки вантажу до України.

«Це, у свою чергу, унеможливлює виконання подальших замовлень і знижує конкурентоспроможність компаній. Більше того, на думку протестувальників, нова система допускає нерівне ставлення до перевізників з України та Польщі», – стверджують у Мінінфраструктурі.

Польська сторона хоче, щоб Україна скасувала обов'язкову реєстрацію вантажівок в електронній черзі принаймні на двох пунктах пропуску – Зосін-Ущилуг та Ніжанковіце-Малховіце.

Крім того, Варшава звернулася до європейського комісара з транспорту Адіни Велян із вимогою відновити отримання дозволів на міжнародні перевезення для українських транспортних фірм. Адамчик стверджує, що польська сторона зафіксувала неодноразове порушення правил українськими перевізниками.

Зазначається також, що 4 грудня відбудеться засідання Транспортної ради ЄС, де Польща планує обговорити ситуацію на кордоні.

«На думку Міністерства інфраструктури Польщі, з боку влади ЄС виникла потреба провести оцінку ефектів, що виникають внаслідок реалізації угоди між Україною та ЄС, а також змін у її змісті, необхідних для підтримки стабільності транспортного ринку в окремих державах-членах спільноти», – підсумували у відомстві.

Нагадаємо, з 6 листопада на українсько-польському кордоні перевізники блокують рух у пунктах пропуску «Краковець-Корчева», «Рава-Руська-Гребенне» та «Ягодин-Дорогуськ».

23 листопада поляки заблокували для вантажівок четвертий пункт пропуску – «Шегині». До протесту приєдналися польські фермери. Вони планують страйкувати до січня, перевізники – до лютого.

Раніше у Мінагрополітики розповіли, що блокада кордону з Польщею викликала проблеми із постачанням пального в Україні.

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО