США перенесли передачу Україні далекобійних бомб GLSDB – Reuters

Передачу Україні першої великої партії високоточних далекобійних ракет GLSDB відклали на початок 2024 року.

Про це в четвер, 30 листопада, пише Reuters із посиланням на джерела.

«Люди, знайомі з поточними термінами, кажуть, що доставка в США компанією Boeing, генеральним підрядником GLSDB, відбудеться наприкінці грудня, після чого пройдуть кілька місяців випробувань перед відправкою в Україну», – йдеться у повідомленні.

Представник Пентагону повідомив, що у відомстві чекають «надання цієї ключової можливості на початку 2024 року після успішної перевірки». Тобто, ймовірно очікується ще один термін для випробувань.

У матеріалі зазначається, що Україні потрібні GLSDB для атак цілей на відстані до 160 км – це вдвічі далі, ніж можуть долетіти HIMARS, які надіслали США. Це дозволить українським військовим вражати цілі на більшій відстані і змусить росіян перемістити свої запаси ще далі від лінії фронту.

Оскільки контракт на початок виробництва GLSDB був підписаний у березні, згідно із заявою Пентагону, постачання було перенесено на кінець року. Виробництво потребувало матеріалів, наданих урядом, тому підписання контракту стримувало його початок.

Нагадаємо, GLSDB (Ground-Launched Small Diameter Bomb, дослівний переклад – бомба малого діаметра наземного запуску) – це малогабаритний високоточний боєприпас, що може вражати цілі на відстані до 150 кілометрів. Для наведення на ціль зброя використовує супутникову систему позиціонування (GPS) та інерціальну навігаційну систему.

Як відомо, у 2022 році компанія Boeing запропонувала постачати Україні малогабаритні високоточні боєприпаси (GLSDB), які можна встановлювати на ракетні системи, які вже є в України. Тоді передбачалося, що Київ отримає ракети навесні 2023-го.

На початку лютого стало відомо, що постачання США далекобійних ракет GLSDB Україні займе близько дев'яти місяців, тобто на озброєнні ЗСУ вони мали з'явитися в середині осені.

У жовтні 2023 року в Boeing заявили, що перебувають на шляху до постачання Україні далекобійних бомб GLSDB.

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО