Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду задовольнила скаргу прокурора САП на рішення про скасування частини підозри, оголошеної колишньому помічнику екснародного депутата Максима Микитася Сергія Якусевича. Його підозрюють у причетності до співорганізації разом із політиком заволодіння понад 307 млн грн Міністерства оборони на будівництві складів боєприпасів.
Про це повідомляє прес-служба АП ВАКС.
Як відомо, антикорупційний суд скасував частину підозри помічнику екснардепа Микитася Якусевичу за частиною 3 статті 27, ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (організації зловживання впливом). Прокурор САП подав скаргу на це рішення.
«23 січня 2024 року АП ВАКС розглянула апеляційні скарги сторін захисту та обвинувачення на ухвалу слідчого судді ВАКС від 08.01.2024 про скасування повідомлення колишньому помічнику народного депутата України VIIІ скликання про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України. За результатами розгляду колегія суддів залишила без задоволення апеляційну скаргу сторони захисту, задовольнила апеляційну скаргу обвинувачення та скасувала ухвалу слідчого судді ВАКС, постановивши нову ухвалу, якою відмовлено у задоволенні скарги захисту про скасування повідомлення про підозру від 25.10.2023», – йдеться в рішенні.
Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про нову підозру екснардепу Максиму Микитасю та іншим фігурантам. За версією слідства, у 2018 році Мініоборони уклало з підконтрольними Микитасю компаніями контракти на будівництво до 2021 року захищених складів зберігання ракет та боєприпасів ЗСУ на загальну суму орієнтовно 3 млрд грн. Частиною цих коштів екснардеп планував заволодіти. Проте зробити це йому заважали законодавчі обмеження, які дозволяли Міноборони сплачувати аванс у сумі лише 30% від річного обсягу робіт. З метою реалізації злочинного наміру Микитасю та його помічник шляхом залучення службових осіб вищого та старшого офіцерського складу ЗСУ забезпечили ухвалення змін до постанов Кабінету міністрів, які дозволяли перерахування авансу на будівництво у розмірі 80% від загальної вартості контрактів.
У результаті протягом листопада-грудня 2018 року на рахунки підконтрольного депутату товариства Міноборони перерахувало понад 307 млн грн. Втім, будівництво об'єкта, який мав би підсилити обороноздатність країни, фактично не розпочали, а виділені кошти вивели на рахунки інших підконтрольних компаній.