НАБУ розслідує закупівлю Харківською міськрадою вікон за завищеною вартістю

Національне антикорупційне бюро розслідує імовірне заволодіння коштами Харківської міської ради під час закупівлі нею металопластикових вікон за завищеною на понад 26 млн грн вартістю. Вікна закупляли для виконання аварійно-відновлюваних робіт будівель в Харкові.

Про це йдеться в рішеннях Вищого антикорупційного суду, повідомляє «Слово і діло».

Як вважає слідство, протягом 2022-2023 років службові особи департаменту житлово-комунального господарства Харківської міськради, комунальних підприємств Харківської міської ради «Харківспецбуд», «Харківжилбуд» і «Харківське ремонтно-будівельне підприємство» закупили вікна за завищеною вартістю. На думку детективів, для заволодіння коштами службовці вищевказаних структур вступили у злочинну змову із представниками ТОВ «ПАЛМАЗ ГРУП», ТОВ «ГРОС ПРОМ» та інших невстановлених підприємств.

Для проведення першочергових заходів з ліквідації наслідків бойових дій та відновлення інфраструктури населених пунктів в Харківській області з резервного фонду державного бюджету згідно розпорядження Кабінету міністрів України на Харківщину виділено 250 млн грн. На виконання зазначеного розпорядження Департаментом ЖКГ Харківської міськради укладено 13 договорів про відновлювальні роботи з КП «Харківжилбуд»; 6 договорів з КП «Харківське ремонтно-будівельне підприємство» та 35 договорів з КП «Харківспецбуд».

Своєю чергою ці КП уклали аналогічні договори із ТОВ «ПАЛМАЗ ГРУП» та ТОВ «ГРОС ПРОМ», які зареєстровані за аналогічними номерами з додаванням букви «С». Встановлено, що у вартість виконаних будівельних робіт включена вартість блоків віконних металопластикових, що відкриваються, загальною площею 9 562 кв. м та вартістю 71,76 млн грн. Водночас ТОВ «ГРОС ПРОМ» протягом 2022 року реалізовувало такі вікна металопластикові іншим покупцям за середньою ціною 4 761 грн за кв.м. Також встановлено, що протягом 2022 року єдиним постачальником блоків віконних металопластикових ТОВ «ПАЛМАЗ ГРУП» є ТОВ «ГРОС ПРОМ».

За підрахунками НАБУ, розмір завищення вартості вікон може становити 26,24 млн грн. Окрім цього, з метою прикриття діяльності щодо постачання вікона за завищеною вартістю службові особи ТОВ «ПАЛМАЗ ГРУП» створили у 2023 році ТОВ «Будгенерація». Ця фірма у зв'язку з воєнним станом знаходиться на спрощеній системі оподаткування та не подає декларації з виплати ПДВ, де міститься інформація щодо виду фінансових операцій. На цьому підприємстві рахуються всі робітники ТОВ «ПАЛМАЗ ГРУП», а діяльність ТОВ «ПАЛМАЗ ГРУП» не активна.

В листопаді детективи НАБУ провели обшуки за місцем проживання працівника ТОВ «Палмаз Груп», який виконував обов'язки заступника директора компанії. Йдеться про Сергія Базалєєва. У нього вилучили мобільні телефони iPhone 14 і iPhone 14Pro, а також ноутбук. На носіях детективи виявили фотознімки актів на закриття прихованих робіт у 2022 році, виконаних ТОВ «ПАЛМАЗ ГРУП»; встановлено наявність контактних даних працівників Департаменту ЖКГ ХМР та інші листування щодо виконання робіт.

Також обшук проводили за місцем проживання заступника директора з договірної роботи ТОВ «ПАЛМАЗ ГРУП» Віктора Безрученка. У нього вилучили лише телефон iPhone 14Pro. На ньому детективи виявили листування з кошторисником ТОВ «ПАЛМАЗ ГРУП», де знайшли таблицю з інформацією щодо встановлення вікон на замовлення КП «Харківспецбуд». Також знайдено контакти працівників Департаменту ЖКГ ХМР.

Крім цього, детективи обшукали житло працівників ТОВ «ПАЛМАЗ ГРУП» Максима Маслова та Ірини Русанової, а також у власниці ТОВ «ГРОС ПРОМ» Наталії Бутової. У них теж вилучили телефони, на яких знайшли листування про виконання вказаних робіт та контакти інших фігурантів.

Нагадаємо, НАБУ розслідує закупівлю дроту Харківською обласною військовою адміністрацією. Також детективи проводять слідство за фактом розтрати коштів комунального санаторію в Запорізькій області.

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО