Україна та Японія в рамках Конференції з економічного розвитку та відновлення у Токіо підписали 56 документів – меморандумів, міжурядових угод та домовленостей між бізнесами та місцевою владою.
Подробиці розповів прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Так були підписані:
- міжурядова конвенція про уникнення подвійного оподаткування.
- Понад десяток домовленостей щодо підтримки відновлення України з японськими організаціями: JICA, JETRO, Експортно-кредитним агентством NEXI та Японським банком міжнародного співробітництва.
- Грантові угоди щодо реалізації програм відновлення, а також низка документів між Міністерством аграрної політики України та японськими компаніями, які передбачають надання Україні сільгосптехніки та обладнання.
- Міжурядовий меморандум про співпрацю у сфері освіти та технологій.
Крім того, «Нафтогаз» домовився про проєкт у сфері вітроенергетики, а Оператор ГТС України підписав Меморандум про підготовку до модернізації газокомпресорних станцій.
Шмигаль додав, що було підписано документи у сфері енергетики, телекомунікацій, інфраструктурного будівництва та екології.
На конференції прем'єр-міністр також розповів про основні галузі, в які Україна пропонує інвестувати японському бізнесу.
Перша сфера – це енергетика: атомна генерація, видобуток та зберігання газу, проєкти у сфері водневої енергетики, гідроенергетика.
Друга галузь – це аграрний сектор, третя – інфраструктура. «Ми зацікавлені в участі японських інвесторів у проєктах будівництва швидкісних доріг та залізниць, мостів, а також у відновленні зруйнованих міст», – пояснив Шмигаль.
Четверта галузь – це автомобілебудування, п'ята – видобуток корисних копалин. «У надрах України зберігається до третини доведених європейських запасів літію. Цей ресурс дозволяє створити замкнутий цикл виробництва електромобілів для їх подальшого експорту до ЄС», – сказав прем'єр.
Крім того, Японію запросили інвестувати у ІТ, цифрові технології, кібербезпеку.
Нагадаємо, Японія планує додатково виділити Україні понад 100 млн доларів на програми в семи напрямках, і вже перерахувала 50 млн доларів на відновлення зруйнованого житла.