Європейські союзники по НАТО повинні взяти на себе свою справедливу частку колективного тягаря Альянсу та продемонструвати готовність взяти на себе більше відповідальності за оборону Європи.
Про це у статті для Politico написали міністри закордонних справ: Німеччини – Анналена Бербок, Франції – Стефан Сежурне та Польщі – Радослав Сікорський.
У статті міністри зазначають, що США несуть більшу частину тягаря Північноатлантичного Альянсу, але колективна оборона — це колективні зусилля, тож європейці мають взяти на себе більше відповідальності.
По-перше, витрати на оборону мають бути на рівні щонайменше 2% ВВП. Міністри зазначили, що треба переконатися, що кошти витрачаються стратегічно — насамперед на розвиток сил та можливостей, необхідних для колективної оборони.
По-друге, необхідно використати весь промисловий потенціал Європи для модернізації військового потенціалу, нарощування виробництва та досягнення ефекту масштабу. Ключову роль у цьому відіграє національна оборонна промисловість, яка потребує довгострокових контрактів — з чіткими термінами, рівнем амбіцій, фіксованими фінансовими зобов'язаннями та гарантіями закупівель від урядів.
По-третє, необхідно інвестувати у майбутні технології. Інноваційні зусилля допоможуть НАТО зберегти свою технологічну перевагу над потенційними противниками та зміцнити стримування та оборону.
Глави МЗС також пообіцяли підтримувати Україну «стільки, скільки потрібно, і настільки інтенсивно, наскільки це потрібно».
«Ми підтримуємо Україну у захисті нашої свободи та безпеки, але ми також інвестуємо у власні сили у Європі. Ми не повинні помилятися: сьогодні Україна зазнає нападу, а завтра це може бути якась інша частина Європи. І в найближчому майбутньому росія не припинить свою агресивну та імперіалістичну політику», – йдеться у статті.
Нагадаємо, Дональд Трамп погрожував вивести США з НАТО у разі свого переобрання. Пізніше він заявив, що не робитиме цього, якщо країни Європи «гратимуть чесно» і сплачуватимуть внески на колективну оборону.
Раніше Анналена Бербок заявила, що європейцям слід більше дбати про власну безпеку, не покладаючись на США.