ВАКС призначив додаткову експертизу у справі ДП «Укрекоресурси»

Вищий антикорупційний суд призначив додаткову комплексну експертизу у справі про заволодіння 13,69 млн грн державного підприємства «Укрекоресурси» та інші зловживання.

Таке рішення 23 квітня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання адвоката, подане в інтересах (одного з підозрюваних – ред.), про проведення експертизи задовольнити. Призначити у кримінальному провадженні додаткову судову комплексну комісійну товарознавчу експертизу», – йдеться в рішенні.

Судді поставили експертам Київського науково-дослідного інституту судових експертиз на вирішення наступні питання: чи відповідають автомати з прийому використаної тари (фандомати) виробництва компанії RecycleTech, торгової марки «alfaRecycle» в кількості 100 штук, моделі МТ-500, МТ-500А, МТ-500В, МТ-500С, МТ-500D товарним характеристикам, зазначених у договорах, вимогам стандартів і технічним умовам; чи є автомати з прийому використаної тари (фандомати) аналогічними за технічними характеристиками і призначенням як фандомати МТ-500?

Нагадаємо, НАБУ і САП затримали колишнього директора ДП Укрекоресурси» Дмитра Радіонова. За версією слідства, у серпні 2012 року Радіонов доручив оголосити закупівлю 100 автоматів (фандоматів) із приймання використаної тари моделі МТ-500. Ці фандомати є складними технологічними пристроями, здатними приймати до 1000 поліетиленових пляшок та 800 алюмінієвих банок. Їх виробляє єдина американська компанія RecycleTech.

Однак, замість перемовин із цим виробником, українські підприємці підшукали іншу компанію в США, яка за 100 тисяч доларів (790 тис. грн за курсом НБУ на момент закупівлі) продала їм 100 фандоматів із приймальною здатністю 300 поліетиленових пляшок і/або 400 алюмінієвих банок. Згодом, як встановила експертиза, фандомати виявились непридатними для використання. В результаті таких дій учасники злочинної схеми заволоділи коштами державного підприємства у сумі 13,69 млн грн.

Для надання видимості законності проведеної закупівлі учасники злочину ініціювали зміну до умов закупівлі, які стосувалися як технічних вимог до фандоматів, так і порядку розрахунків (повна передоплата, зміна вартості через нібито зміну курсу гривні до долара тощо). Задля маскування своїх злочинних дій вони також залучили посередника – компанію, зареєстровану у Панамі. Пізніше двом фігурантам вручили нову підозру – у шахрайстві та підробленні документів.

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО