Вищий антикорупційний суд звільнив від відповідальності колишнього позаштатного радника голови Адміністрації президента Бориса Ложкіна, ресторатора Михайла Бейліна у справі про завдання понад 20 млн грн шкоди АТ «Укрзалізниця».
Таке рішення 5 червня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».
Як відомо, Спеціалізована антикорупційна прокуратура обвинувачувала Бейліна, колишнього народного депутата Валерія Іщенка та його помічника Олександра Жогу у заволодінні коштами УЗ. 5 червня прокурор САП змінив обвинувачення у справі всім фігурантам.
Зокрема, Іщенка тепер обвинувачують у зловживанні службовим становищем та впливом, його помічника у пособництві в цих злочинах, а Бейліна – лише у зловживанні впливом (частина 2 статті 369-2 Кримінального кодексу України). За цієї статтею сплив строк на притягнення до відповідальності, який складав 5 років.
«Звільнити (Бейліна – ред.) від кримінальної відповідальності за ч. 2 ст. 369-2 КК України у зв'язку з закінченням строків давності. Кримінальне провадження щодо обвинуваченого (Бейліна – ред.) 8 за ч. 2 ст. 369-2 закрити у зв'язку зі звільненням його від кримінальної відповідальності. Скасувати запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання», – йдеться в рішенні.
Також суд скасував арешт двох квартир площами 67.51 кв. м і 190,4 кв. м, які належать Бейліну.
Нагадаємо, САП зачитала обвинувальний акт екснардепу Іщенку та іншим. За версією обвинувачення, у 2015 році бізнесмен Олексій Біленький звернувся до чинного на той час нардепа Іщенка з проханням у сприянні організації схеми постачання метизної продукції до «Укрзалізниці» за вдвічі завищеними цінами. Той погодився сприяти у вчиненні злочину, зокрема порадами, фінансовими ресурсами та своїми діловими зв'язками. Водночас помічник Іщенка також долучається до вчинення злочину – виконує доручення нардепа щодо фінансів та консультує інших учасників схеми.
Сам Іщенко звернувся до Бейліна, аби він здійснив вплив на службових осіб ДП «Укрзалізничпостач». Службовці ДП мали забезпечити перемогу на торгах та укладення договору постачання метизної продукції за бажаною для учасників злочинною ціною. За результатами службові особи «УЗ» допомогли заздалегідь визначеному ТОВ перемогти в конкурсних торгах, після чого уклали угоду на постачання метизної продукції за цінами, що на той час майже вдвічі перевищували середньоринкові. Внаслідок цього, за версією слідства, УЗ було завдано майнової шкоди в розмірі понад 20 млн грн.