ВАКС закрив провадження стосовно фігуранта справи ДП «Чернігівнафтогазгеологія»

Вищий антикорупційний суд закрив провадження за обвинуваченням одного з фігурантів справи про завдання 2,19 млн грн збитків дочірньому підприємству НАК «Надра України» «Чернігівнафтогазгеологія».

Таке рішення 4 червня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Прокурор САП і дружина покійного обвинуваченого просили закрити провадження стосовно нього у зв'язку зі смертю.

«Клопотання прокурора та заяву (дружини обвинуваченого – ред.) про закриття кримінального провадження у звязку зі смертю обвинуваченого – задовольнити. Кримінальне провадження в частині обвинувачення (фігуранта – ред.), у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України – закрити на підставі п. 5 ч. 1 ст. 284 КПК України у звязку з його смертю», – йдеться в рішенні.

За інформацією «Слово і діло», йдеться про працівника Прилуцької нафтогазорозвідувальної експедиції «Чернігівнафтогазгеології» Володимира Юрченка.

Як відомо, у цій справі НАБУ і САП обвинувачують колишнього директора «Чернігівнафтогазгеології» Григорія Булаву; головного інженера підприємства Андрія Хом'яка; ексдиректора виробничої бази «Левадник» Юлії Соломки, колишнього заступника директора цієї фірми Вадима Ликова, а також п'ятьох працівників Прилуцької нафтогазорозвідувальної експедиції «Чернігівнафтогазгеології»: Геннадія Ушенка; Ігоря Федоренка; Миколу Івасенка; Володимира Юрченка та Ольгу Лісову.

Нагадаємо, за версією обвинувачення, «Чернігівнафтогазгеологія» в липні 2016 року передало в оренду 248 бурильних труб вартістю майже 2,2 млн грн приватній компанії, яка одразу надала їх у суборенду іншій, пов'язаній із нею, структурі. Остання мала повернути це обладнання у вересні 2016 року, але фактично цього не зробила. Хоча за паперами виглядало так, що бурильні труби ніби повернуто.

Надалі, на думку слідства, аби приховати факт відсутності цих труб, працівники Прилуцької нафтогазорозвідувальної експедиції «Чернігівнафтогазгеології» склали підроблені документи про відбракування та переведення бурильного обладнання у брухт чорних металів.

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО