ВАКС затвердив угоду з екснардепом Іщенком та його помічником

Вищий антикорупційний суд затвердив угоду про визнання винуватості, укладену з колишнім народним депутатом Валерієм Іщенком та його помічником Олександром Жогою. Вони відшкодували всі 20,27 млн грн завданої шкоди, а суд призначив їм 5 років умовно.

Таке рішення 7 серпня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як вказується, Іщенко та Жога пішли на угоду зі слідством. Вони повністю визнали провину та добровільно відшкодували 20,27 млн грн збитків – 18 млн грн відшкодував Іщенка, а ще 2,27 млн грн – Жога. Також обвинувачені зобов'язалися перерахувати ще 5 млн грн на потреби Збройних сил України.

«Затвердити угоду про визнання винуватості від 5 червня 2024 року у кримінальному провадженні, укладену між прокурором САП та обвинуваченим у цьому провадженні (Іщенком – ред.), за участю захисника, а також обвинуваченим (Жогою – ред.), за участю захисника», – йдеться в рішенні.

Суд визнав винуватими Іщенка та Жогу у зловживаннях службовим становищем. Їм призначили 5 років умовного позбавлення волі із забороню обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій в юридичних особах публічного права, на строк 3 роки, з 17 тисяч грн штрафу. Обвинувачених відпустили під 3 роки іспитового строку.

Також на них поклали наступні обов'язки: періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання та роботи; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

Нагадаємо, САП зачитала обвинувальний акт екснардепу Іщенку та іншим. За версією обвинувачення, у 2015 році бізнесмен Олексій Біленький звернувся до чинного на той час нардепа Іщенка з проханням у сприянні організації схеми постачання метизної продукції до «Укрзалізниці» за вдвічі завищеними цінами. Той погодився сприяти у вчиненні злочину, зокрема порадами, фінансовими ресурсами та своїми діловими зв'язками. Водночас помічник Іщенка також долучається до вчинення злочину – виконує доручення нардепа щодо фінансів та консультує інших учасників схеми.

Сам Іщенко звернувся до Бейліна, аби він здійснив вплив на службових осіб ДП «Укрзалізничпостач». Службовці ДП мали забезпечити перемогу на торгах та укладення договору постачання метизної продукції за бажаною для учасників злочинною ціною. За результатами службові особи «УЗ» допомогли заздалегідь визначеному ТОВ перемогти в конкурсних торгах, після чого уклали угоду на постачання метизної продукції за цінами, що на той час майже вдвічі перевищували середньоринкові. Внаслідок цього, за версією слідства, УЗ було завдано майнової шкоди в розмірі понад 20 млн грн.

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО