Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно сімох осіб у справі про заволодіння понад 160 млн грн коштів банку, середи яких колишній голова комітету Верховної ради.
Про це повідомляє прес-служба САП.
«6 листопада 2024 року прокурор САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ направив до суду обвинувальний акт стосовно 7 осіб, серед яких голова комітету Верховної ради України VIII скликання, начальник відділення ГСУ СБУ, службова особа АРМА, керівництво державного підприємства, які у складі організованої групи протиправно заволоділи правом вимоги банківської установи», – інформує орган.
За інформацією «Слово і діло», йдеться про екснардепа Сергія Скуратовського; його колишню помічницю Олену Добровольську; ексначальника управління менеджменту активів центрального апарату Національного агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) Віталія Різника; заступника начальника управління Головного слідчого управління Держаавного бюро розслідувань Віталія Кучерука; колишнього генерального директора державного підприємства «Сетам» Віктора Вишньова та його заступника Максима Ворніка, а також оцінювачку Галину Калинушку.
Як відомо, антикорупційний суд продовжив арешт Скуратовського до 24 листопада.
Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру екснардепу та іншим особам у завданні понад 112 млн грн фінансовій установі. За інформацією «Слово і діло», йдеться про колишнього депутата Сергія Скуратовського.
За версією слідства, у 2019 році Скуратовський, будучи фактичним власником низки юридичних осіб, здійснював забудову земельної ділянки на околиці Києва. Будівництво проводилося за кредитні кошти під заставу збудованого в майбутньому багатоквартирного житлового комплексу, земельних ділянок та низки особистих порук (в тому числі і самого народного обранця).
З метою уникнення іпотечних зобов'язань та отримання можливості продати збудовану житлову нерухомість народний депутат із залученням начальника відділення Головного слідчого управління СБУ (на теперішній час особа обіймає керівну посаду в Центральному апараті ДБР), керівника підрозділу АРМА, керівництва державного підприємства «Сетам», а також оцінювачів організував протиправне відчуження права вимоги банківської установи через відповідне Нацагентство та держпідприємство.