Міністерство охорони здоров'я разом із правоохоронними органами перевіряють обґрунтованість рішень щодо встановлення інвалідності щодо 1695 посадових осіб із понад 30 державних органів.
Про це повідомляє пресслужба МОЗ.
Зокрема, серед відібраних справ, що підлягають перегляду:
- 32% – працівники органів податкової служби;
- 26% – працівники органів прокуратури;
- 17% – працівники органів митної служби;
- 25% – працівники інших державних органів.
Наголошується, що список осіб, справи яких підлягають перегляду, збільшується у міру надходження додаткових даних від правоохоронців.
Рішення перевіряє міжвідомча робоча група. Вона також може ініціювати у разі потреби їхній перегляд та інформувати за наявності підстав правоохоронні органи, а також інші уповноважені органи для вжиття ними відповідних заходів.
До складу групи увійшли представники МОЗ, Міністерства соціальної політики, Міністерства внутрішніх справ, Національного агентства з державної служби, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань, Національної поліції, обласних, Київської міської військових адміністрацій.
Нагадаємо, раніше керівництво Державної податкової служби перевірили на наявність оформленої інвалідності. Із 17 чоловіків лише один отримав інвалідність через поранення на фронті.
Нардеп Данило Гетманцев повідомив, що співробітників Бюро економічної безпеки, Державної митної служби, НКЦПФР та Державної служби фінансового моніторингу оформили статус особи з інвалідністю.
Також було названо області, в яких зафіксовано високий відсоток прокурорів, які мають статус особи з інвалідністю.