ВАКС затвердив ще одну угоду, заставу перерахували фонду «Повернись живим»

Вищий антикорупційний суд затвердив угоду про визнання винуватості, укладену з колишнім директором приватної компанії «Вест Прайт» Олександром Радьком у справі про спробу заволодіти нерухомістю державного підприємства «Національна кінематека України» вартістю майже 42 млн грн. 10 млн грн внесеної за нього застави перерахували на рахунок фонду «Повернись живим».

Про це повідомляє прес-служба ВАКС, не зазначаючи прізвища фігуранта.

За інформацією «Слово і діло», йдеться саме про Радька, якого раніше екстрадували до України. Після чого ВАКС заарештував його з альтернативою 10 млн грн застави, яку потім внесли.

«28 листопада 2024 року ВАКС затвердив угоду про визнання винуватості у справі щодо заволодіння нерухомістю державного підприємства «Національна кінематека України». За умовами угоди, обвинувачений беззастережно визнав свою винуватість в інкримінованому йому кримінальному правопорушенні та викрив одного з організаторів цього злочину. Крім того, судом було ухвалено рішення про перерахунок застави внесеної за обвинуваченого у розмірі 10 001 484 грн на рахунок Благодійної організації «Міжнародний благодійний фонд «Повернись живим», – інформує суд.

ВАКС призначив Радьку покаранням 4 років позбавлення волі, але звільнив його на іспитовий строк у 3 роки. Його також оштрафували на 17 тисяч грн та заборонили протягом 3 років обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру колишній заступниці міністра культури Тамарі Мазар та ще шістьом особам. За версією слідства, упродовж 2016-2019 років організатори злочинної схеми розробили план, за яким під виглядом санації «НКУ», яке перебувало в скрутному фінансовому становищі, планували заволодіти майном підприємства за безцінь. Для цього вони залучили посадовців Мінкультури й самого держпідприємства. Ті відповідно погодили незаконний план санації, і забезпечили перемогу в аукціоні з продажу майна наперед визначеної ТОВ «Вест Прайт», яка до того ж придбала будівлі за заниженою ціною.

Зібрані під час розслідування НАБУ і САП матеріали стали підґрунтям для невизнання та скасування Господарським судом міста Києва результатів аукціону з продажу майна ДП «Національна кінематека України». Законність та обґрунтованість цього рішення підтвердив Верховний суд. Тож держпідприємство отримало можливість повернути у власність незаконно втрачену нерухомість, що і зробило.

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО