ВАКС відсторонив підозрюваного начальника відділу управління Сил логістики

Вищий антикорупційний суд відсторонив до 27 січня начальника відділу ремонту Центрального управління забезпечення авіації та протиповітряної оборони Озброєння Командування Сил логістики Збройних сил України Костянтина Бута від посади.

Таке рішення 27 листопада ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання детектива НАБУ про відсторонення від посади – задовольнити. Відсторонити підозрюваного (Костянтина Бута – ред.) від посади начальника відділу ремонту управління організації забезпечення та відновлення авіації та ППО Центрального управління забезпечення авіації та протиповітряної оборони Озброєння Командування Сил логістики ЗСУ строком до 27 січня 2025 року включно», – йдеться в рішенні.

Сторона захисту уже подала апеляційну скаргу на це рішення.

«Призначити розгляд апеляційної скарги захисника підозрюваного (Бута – ред.) на ухвалу слідчого судді ВАКС від 27 листопада 2024 року про відсторонення від посади підозрюваного у кримінальному провадженні відкритому судовому засіданні в приміщенні Апеляційної палати ВАКС на 09:00 10 грудня 2024 року», – йдеться в рішенні АП ВАКС від 2 грудня.

Раніше антикорупційний суд застосував запобіжний захід до начальника відділу Центрального управління Сил логістики Бута. На нього поклали наступні обов'язки: прибувати за першою вимогою; не відлучатись із Київської області без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування з іншим підозрюваним та свідками; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет.

Нагадаємо, НАБУ, СБУ та САП викрили на корупції двох посадовців Озброєння Командування Сил логістики ЗСУ. За даними слідства, керівники двох структурних підрозділів Центрального управління забезпечення авіації та протиповітряної оборони Озброєння КСЛ ЗСУ зловжили службовим становищем на користь представників двох приватних товариств, забезпечивши їх перемогу у тендерах на закупівлю авіаційних комплектуючих.

За сприяння посадовців на розгляд комісії подавалися цінові пропозиції наперед визначеного кола учасників, що мало створити видимість конкурентної боротьби. Натомість більш вигідні комерційні пропозиції ще одного учасника або умисно викривили, або ж зовсім проігнорували. У результаті Сили логістики ЗСУ уклали невигідні контракти та переплатили за продукцію 27,3 млн грн.

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО