Омбудсмен Дмитро Лубінець за цей рік отримав трохи менше ніж 4 тисячі звернень щодо дій представників ТЦК та СП, які громадяни України вважають неправомірними.
Він розповів про це в інтерв'ю УП.
За його словами, одна з найбільших кількостей звернень щодо роботи ТЦК – на Закарпатті.
«Є регіони, наприклад, Кропивницький, де таких звернень достатньо невелика кількість, а з тих, що є, більшість не підтверджується. На мій погляд, все залежить від обласного керівника ТЦК, наскільки це професійна людина, чи змогла вона побудувати роботу так, щоб і мобілізація проводилась, і права людини не порушувались, а якщо таке трапляється, то щоб максимально швидко такі ситуації вирішувались», – розповів Лубінець.
Омбудсмен також висловив свою позицію щодо зниження мобілізаційного віку до 18 років – він ставиться до цього негативно.
«Якщо ми заберемо і цих молодих хлопців, у яких немає родин, немає дітей, автоматично у нас не буде майбутнього України. На мій погляд, у нас є ще достатньо велика кількість чоловіків середнього віку – від 30 до 45 років. Це – найбільш ефективна категорія громадян України, які можуть воювати і, напевно, повинні воювати», – сказав він.
Нагадаємо, член парламентського комітету з питань національної безпеки Федір Веніславський відповів, чи можна зараз розформувати ТЦК.
У Міноборони озвучили кількість працівників ТЦК по всій країні.
З інфографіки «Слово і діло» можна дізнатися про останні зміни у законодавстві щодо мобілізації.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».