У ЗСУ створили окремий підрозділ із захисту культурної спадщини

У війську створили підрозділ із захисту культурної спадщини, який функціонуватиме у структурі цивільно-військового співробітництва ЗСУ.

Про це повідомляє Генштаб ЗСУ у Facebook.

У дописі йдеться, що Збройні сили України підтверджують дотримання норм міжнародного гуманітарного права, зокрема і положень Конвенції про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту, прийнятої в м. Гаага 14 травня 1954 року. Цей документ став першою міжнародною угодою універсального характеру, яка зосереджена виключно на захисті культурних цінностей під час збройного конфлікту.

«Україна ратифікувала перший протокол про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту у 1956 році, другий протокол – у 2020 році», – додають у повідомленні.

Підрозділ із захисту культурної спадщини функціонуватиме у структурі цивільно-військового співробітництва ЗСУ. До його складу увійдуть військовослужбовці, котрі мають освіту та попередній досвід роботи у сфері культури, археології, історії та музейної справи.

Основним завданням підрозділу є координація дій, спрямованих на захист, збереження та запобігання знищенню об’єктів культурної спадщини, які можуть опинитися під загрозою внаслідок бойових дій.

«Ця ініціатива є ще одним доказом того, що Україна дотримується норм міжнародного права, виконує взяті на себе зобов’язання, максимально використовує всі існуючі механізми та інструменти захисту і збереження культурних цінностей в умовах збройного конфлікту», – наголошують у Генштабі.

Нагадаємо, станом на червень 2024 року в Україні припинили свою діяльність 13% закладів культури після початку повномасштабного вторгення.

До слова, у грудні 2023 року комітет ЮНЕСКО із захисту культурної спадщини в разі збройного конфлікту вніс ще 5 об'єктів України до Міжнародного переліку культурних цінностей, що перебувають під тимчасово посиленим захистом.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО