НАБУ розслідує справу про декларацію нардепа Крейденка

Національне антикорупційне бюро розслідує кримінальне провадження за фактом імовірної брехні в декларації народного депутата Володимира Крейденка за 2022 рік.

Про це свідчать матеріали судової справи та підтверджують співрозмовники «Слово і діло» в антикорупційних органах.

За словами співрозмовників, НАБУ розслідує справу за фактом імовірного недостовірного декларування нардепом Крайденком (частина 1 статті 366-2 Кримінального кодексу України). Як вважають детективи НАБУ, він не вказав у декларації за 2022 рік квартиру в Києві загальною площею 111 квадратних метри в одному з нових житлових комплексів на Печерську, яка належить його батькові. За даними журналістів Bihus.info, Крейденко з сім'єю почали там жити саме у 2022 році, про що свідчать публікації дружини нардепа в Instagram.

Водночас, за даними детективів, особисто нардеп брав участь у підборі та переглядах квартири перед її придбанням, а також був присутній під час укладення договору купівлі-продажу квартир його батьком. До того ж, після сюжету Bihus.info про цю квартиру сім'ю Крейденка почали вживати заходи з конспірації і приховання світлин та відео з цього житла.

Наразі детективи НАБУ проводять слідчі дії у справі, про підозру нардепу не повідомляли.

Нагадаємо, НАЗК знайшло порушення у декларації нардепа від СН Крейденка. За даними органу, народний депутат не зазначив відомостей про вартість його будинку в селі Нове у Київській області площею 113 кв. м, який є його власністю з 2017 року. Політик пояснив, що він не має документів про його вартість. Проте НАЗК не врахувало ці пояснення, посилаючись на наявний техпаспорт будинку, в якому записана ціна будинку 889 тис. грн.

Також НАЗК зафіксувало, що Крейденко не надав інформації про вартість земельної ділянки площею 385 кв. м. За даними Державного земельного кадастру, ця земельна ділянка коштувала 41 тис. грн на момент набуття у власність декларантом.

Окрім того, депутат не записав у декларації рахунки у банках ПриватБанк, ПУМБ та А-банк та участь у громадській спілці «Центр Національно-патріотичного виховання». У Нацагентстві підрахували, що недостовірні відомості у декларації відрізняються від достовірних на 946 тис. грн.

Після цього Нацагентство скерувало до суду адміністративний протокол на Крейденка. Печерський райсуд Києва його оштрафував, проте Київський апеляційний суд це рішення скасував і закрив справу у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО