Цей рік був найбільш смертоносним для пасажирської авіації з 2018-го – дослідження

Комерційна авіація пережила найбільш смертоносний рік з 2018-го – протягом 2024-го в авіакатастрофах загинули 318 осіб.

Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на дослідження аналітичного порталу Cirium.

Зазначається, що цей рік розпочався та закінчився трагедіями в Японії та Південній Кореї під час спроб посадки борту – однієї з найнебезпечніших фаз польоту.

Так, у січні в токійському аеропорту Ханеда сталося зіткнення літака Japan Airlines із повітряним судном берегової охорони. Усі пасажири комерційного рейсу залишилися живими, проте п'ятеро людей, які перебували на борту літака берегової охорони, загинули.

Травень був відзначений трагічним інцидентом із сильною турбулентністю на борту літака Singapore Airlines, що летів над М'янмою, який призвів до загибелі людей.

У липні літак непальської авіакомпанії Saurya Airlines розбився невдовзі після зльоту з Катманду, забравши життя 18 людей. У серпні через несприятливі погодні умови розбився літак бразильської авіакомпанії VoePass, що призвело до загибелі 62 людей.

На загибель людей також вплинули і глобальні конфлікти – 25 грудня пошкоджений літак Embraer авіакомпанії Azerbaijan Airlines перенаправили через Каспійське море, хоча він мав приземлитися у Грозному. Президент Азербайджану заявив, що літак був випадково збитий росією.

У 2018-му жертвами авіакатастроф стали понад 500 людей. Водночас минулий, 2023 рік, став найбезпечнішим в історії авіації, оскільки тоді не було жодного загиблого серед великих аварій літаків.

Нагадаємо, як відомо, літак, що розбився в Актау, був пошкоджений в результаті обстрілу з землі поблизу російського міста Грозний. Загалом на борту перебували 67 людей, 38 із них, включаючи пілотів, загинули. Президент Азербайджану Алієв звинуватив росію у спробі «зам'яти питання» зі збиттям літака.

А 29 грудня в Південній Кореї літак зійшов зі злітно-посадкової смуги і врізався в огорожу. В результаті загинули 179 людей, двом вдалося вижити.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО