Вищий антикорупційний суд визнав винуватими колишнього начальника відділу підготовки матеріалів щодо дисциплінарної відповідальності Офісу генерального прокурора Олега Гальченка-Авілова та пособника Ігоря Осиповича у підбуренні до хабарництва. Їм призначили 6,5 і 6 років позбавлення волі відповідно.
Про це повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, не зазначаючи прізвищ обвинувачених.
За інформацією «Слово і діло», йдеться саме про цих осіб. Стосовно колишнього заступника Гальченка-Авілова Захара Антипова, який також обвинувачується у справі, матеріали були виділені в окреме провадження у зв'язку з його мобілізацією.
«3 січня 2025 року колегія суддів ВАКС оголосила обвинувальний вирок колишньому начальнику відділу одного з підрозділів Офісу Генерального прокурора та пособнику, яких викрили на підбурюванні до надання неправомірної вигоди й пособництві в її наданні начебто керівництву Офісу Генерального прокурора за прийняття у кримінальному провадженні рішення про повернення 4 дороговартісних автомобілів (Mercedes-Benz S400 CDI, Porshe Macan GTS, Bentley Continental GT, Land Rover Range Rover), вилучених у ході обшуків, і подальше закриття провадження», – інформує САП.
Вироком суду експосадовцю ОГП призначено покарання у виді 6,5 років позбавлення волі із забороною обіймати посади в правоохоронних органах строком на 3 роки та з конфіскацією 60 100 доларів. Також його позбавлено класного чину старшого радника юстиції. Пособнику Осиповичу призначили 6 років ув'язнення з конфіскацією половини належного йому на праві власності майна.
Вирок набирає законної сили через 30 днів із дня його проголошення, якщо його не буде оскаржено до Апеляційної палати ВАКС.
Нагадаємо, НАБУ і САП викрили на шахрайстві та підбурюванні до надання хабаря прокурора Офісу генпрокурора та його посередника. За інформацією «Слово і діло», йдеться про заступника начальника відділу підготовки матеріалів щодо дисциплінарної відповідальності та звільнення прокурорів з посад департаменту кадрової роботи та державної служби Офісу генерального прокурора Захара Антипова. Антипова судять окремо.
Також НАБУ і САП повідомили про підозру й начальнику відділу ОГП Олегу Гальченко-Авілову. За версією слідства, вони підбурили громадянина до надання неправомірної вигоди начебто керівництву Офісу генпрокурора за ухвалення рішення про повернення 4 дороговартісних автомобілів (Mercedes-Benz S400 CDI, Porshe Macan GTS, Bentley Continental GT, Land Rover Range Rover), вилучених в ході обшуків, і подальше закриття кримінального провадження. Кошти мали бути передані працівникам прокуратури із залученням посередника, проте вони залишили їх у себе.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».