Дрони литовських виробників, які мали бути доставлені в Україну до кінця 2024 року, досі залишаються на армійських складах у Литві. Виробники наголошують, що затримка постачання призводить до збільшення втрат українських військових, тоді як політики звинувачують бюрократію в затримці процесу.
Про це повідомляє LRT.
За словами голови компанії RSI Europe Томаса Мілашаускаса, частина дронів була передана ще восени, але досі немає інформації про їхнє транспортування до України. Навіть навчання українських військових з використання цих дронів ще не організовано.
«Частину дронів ми доставили в жовтні, частину - в листопаді, але в нас поки що немає інформації про те, що дрони довезли до України», - каже Мілашаускас.
Колишній міністр національної оборони Лаурінас Кащюнас пояснює, що передача обладнання передбачає кілька етапів, які можуть затягуватися через бюрократичні перепони. Його думку поділяє й голова парламентського комітету з національної безпеки та оборони Гедрімас Еґлінскас, який наголошує на необхідності перегляду процедури.
У Міністерстві оборони Литви заявляють, що процес постачання дронів в Україну прискориться завдяки новій постанові уряду. Згідно з нею, державне майно, придбане для іншої країни, може передаватися без повторного затвердження урядом.
«Бюрократія така: є склади, Агентство оборонних ресурсів має формально передати це армії, уряд має ухвалити рішення про передачу Україні, потім потрібно це перевезти в Україну... Це означає, що потрібно напружити волю і робити кожен крок якомога швидше», - підсумував Кащюнас.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський у суботу, 11 січня, провів чергову Ставку верховного головнокомандувача під час якої доручив збільшити кількість замовлень дронів.
Сили оборони України у грудні 2024 року уразили дронами понад 54 тисячі цілей російських військ.
Також повідомляли, що безпілотники українського виробництва закрили 96,2% потреб Сил оборони у 2024 році.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».