На фронті триває заміна 30 тисяч бракованих мін – Сметанін (оновлено)

Після скандалу з бракованими мінами для ЗСУ на фронті замінили 10% дефектних снарядів, одночасно підвищивши вимоги до виробництва. Всього буде вилучено 30 тисяч боєприпасів, які не відповідають стандартам.

Про це повідомив міністр стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін у коментарі Суспільному.

За його словами, наразі виробник замінює всю вилучену продукцію за свої кошти і продовжує працювати у штатному режимі, вже поставивши понад 32 000 боєприпасів. Вже замінили 10% мін, які були браковані. Цей процес ще триває.

За його словами, у партії вилучених бракованих мін виявили такі недоліки: неправильний діаметр боєприпасів, через що порохові гази замість виштовхування міни проходили між нею та стволом міномета; відлітання елементів конструкції під час використання; а також низька якість пороху, який не забезпечував потрібну силу вибуху.

Дефекти з'явились внаслідок використання упаковки, яка при неналежному зберіганні пропускала вологу, заявив Сметанін. Тепер усі партії пороху фасують у герметичну упаковку, яка здатна витримувати щонайменше 10 годин перебування у воді. Таке пакування буде застосовуватися як для мін, так і для інших боєприпасів. Порох з вилученої партії висушать і застосують повторно.

Нова упаковка також має забезпечувати 10 років зберігання боєприпасу на складах. Самі заряди після відкриття можуть зберігатися 12 годин на свіжому повітрі, уточнив Сметанін.

Також у нових мінах встановлені сучасні підривники замість радянських.

За словами Сметаніна, минулого року половина мін на фронті була українського виробництва. А у 2025 році планується виготовити максимальну кількість боєприпасів, яка майже повністю покриє потреби ЗСУ.

Нагадаємо, восени ЗСУ отримали партію неякісних мін калібру 120 мм, вироблених на підприємстві Укроборонпрому. ДБР відкрило кримінальне провадження, Міноборони розпочало перевірку.

Тоді глава Мінстратегпрому заявив, що з партії в 54 тисячі 120 мм мін близько 24 тисяч підлягають поверненню. За словами Сметаніна, причина була в імпортному пороху.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО