Занепокоєння європейців щодо повернення Дональда Трампа на пост президента США не поділяють у багатьох країнах світу.
Про це свідчить дослідження, проведене аналітичним центром Європейської ради з міжнародних відносин.
Опитування проводилося у 16 країнах Європи (Болгарія, Данія, Естонія, Франція, Німеччина, Угорщина, Італія, Польща, Португалія, Румунія, Іспанія, росія, Швейцарія, Туреччина, Україна та Велика Британія) та 8 неєвропейських країнах (Бразилія, Китай, Індія, Індонезія, Саудівська Аравія, ПАР, Південна Корея та США).
Чотири головні висновки з опитування, на думку дослідників: «По-перше, європейці майже самотні в жалобі щодо обрання Трампа. По-друге, багато людей в інших країнах, схоже, вважають очолювані Трампом США «нормальною» великою державою. По-третє, багато хто також вважає, що обраний президент прихильний до припинення воєн в Україні та на Близькому Сході. І, по-четверте, більшість світу вважає Європу більш могутньою, ніж самі європейці. Вони кажуть, що Європейський Союз здатний діяти на рівних із США та Китаєм».
Респонденти розділилися на п'ять груп: від «тих, хто вітає Трампа», це було найбільш поширено в Індії (75%), росії (38%), Південній Африці (35%), Китаї (34%) та Бразилії (33%), до «тих, які ніколи не підтримували Трампа», вони переважають у Британії (50%), Швейцарії та Євросоюзі (28%).
Оптимізм щодо другого терміну Трампа був особливо виражений в Індії, де 82% вважають, що це добре для миру в усьому світі, 84% – добре для своєї країни і 85% – добре для громадян США, а також Саудівській Аравії (57%, 61% та 69% відповідно).
Серед давніх союзників США відповіді були абсолютно різними: 22% в 11 опитаних країнах ЄС, 15% у Британії та 11% у Південній Кореї заявили, що вважають, що Трамп буде корисним для їхньої країни, і лише трохи більше людей вважали, що він буде корисний для світу.
Значна частина респондентів у кількох країнах також вважає, що повернення Трампа підвищить ймовірність миру в Україні та на Близькому Сході, зокрема, в Індії (65% та 62%), Саудівській Аравії (62% та 54%), росії (61% та 41%) та Китаї (60% та 48%).
Українці, зазначається в дослідженні, набагато стриманіше оцінюють повернення Трампа: 39% вважають, що він допоможе встановити мир, а 35% заявили, що це менш імовірно.
Лише 24% у Великій Британії, 31% у Південній Кореї та 34% у 11 країнах Євросоюзу заявили, що повернення Трампа підвищить ймовірність миру в Україні, тоді як ще менша кількість респондентів (16% у Британії, 25% у 11 країнах ЄС та 19% у Південній Кореї) вважають, що це вплине на Близький Схід.
Нагадаємо, раніше Дональд Трамп заявив, що «може зрозуміти почуття» росії щодо прагнення України до НАТО. За його словами, адміністрація Джо Байдена нібито спровокувала війну в Україні тим, що почала говорити про можливий вступ країни до НАТО.
Крім того, Трамп повідомив, що його зустріч із путіним уже готується, хоча точну дату переговорів поки що не визначено.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».