ВАКС знову продовжив обов'язки підозрюваному пособнику черкаського прокурора

Вищий антикорупційний суд продовжив до 12 лютого строк дії обов'язків, покладених на Валерія Гречуху. Його підозрюють у пособництві прокурору відділу Черкаської обласної прокуратури Антону Грекову в одержанні неправомірної вигоди.

Таке рішення 9 січня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, Печерський районний суд Києва заарештував Гречуху з альтернативою 1,51 млн грн застави. Надалі йому змінили запобіжний захід з тримання в СІЗО на нічний домашній арешт. Пізніше Гречуху залишили лише з обов'язками, а саме: прибувати за першою вимогою; не відлучатися за межі населеного пункту, в якому він проживає, без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання; утримуватися від спілкування з підозрюваним Грековим і залишити на зберіганні закордонні паспорти.

Пізніше суд продовжував ці обов'язки. Прокурор САП просив продовжити дію цих обов'язків. Суддя скасував обов'язок не спілкувати з іншим підозрюваним прокурором Грековим, а решту залишив без змін.

«Задовольнити частково клопотання прокурора САП про продовження строку дії обов'язків, покладених на підозрюваного (Грекова – ред.). Продовжити в межах строку досудового розслідування до 12 лютого 2025 року включно строк дії обов'язків, покладених на підозрюваного», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, Офіс генерального прокурора передав до НАБУ і САП справу прокурора Черкаської обласної прокуратури Антона Грекова. 12 квітня ДБР затримало черкаського прокурора Грекова за підозрою у шахрайському заволодінні 41 тисячами доларів. Ці кошти передав представник власників та керівників групи компаній LNZ Group нібито за закриття кримінального провадження за фактом заволодіння земельними ділянками на території Шполянського району Черкаської області та порушення правил безпеки дорожнього руху, які розслідувала регіональна поліція. Гроші передали трьома траншами: двічі по 17 500 доларів і потім ще 6000 доларів.

Довірена особа прокурора Грекова повідомляла, що вони спроможні за неправомірну вигоду допомогти із закриттями справ. 19 березня представник власників та керівників групи компаній LNZ Group під контролем органів правопорядку передав першу частину хабаря в 6000 дол. Потім 28 березня було передано 17 500 дол. Уже 10 квітня було передано решту суми в 17 500 дол.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО