САП скерувала до суду справу про заволодіння коштами «Укрнафти»

Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно сімох фігурантів кримінального провадження про заволодіння понад 13,3 млрд грн ПАТ «Укрнафта».

Про це повідомляє прес-служба САП.

За інформацією «Слово і діло», йдеться про колишнього виконувача обов'язків голови правління «Укрнафти» Олексія Куща, ексзаступницю керівника управління з продажу нафти, газу та продуктів нафто і газопереробки компанії Наталію Керницьку, ексначальницю відділу контролю за обліком та поставками нафти і нафтопродуктів підприємства Людмилу Кияницю, а також про чотирьох екскерівників приватних фірм – Олександру Воловоденко, Богдана Жука, Петра Звєрєва та Олександра Шаля.

«25 березня 2025 року прокурор САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ направив до суду обвинувальний акт стосовно сімох осіб, серед яких – колишні виконувач обов'язків голови правління ПАТ «Укрнафта», заступниця керівника управління з продажу нафти, газу та продуктів нафто- і газопереробки ПАТ «Укрнафта», начальник відділу контролю за обліком та поставками нафти і нафтопродуктів ПАТ «Укрнафта», а також ексдиректори чотирьох комерційних підприємств, за обвинуваченням у заволодінні майном та коштами ПАТ «Укрнафта» на суму понад 13 млрд грн. На сьогодні обвинувальний акт стосовно 7 осіб направлено до суду. Щодо одного з директорів приватного підприємства справа була закрита у зв'язку зі смертю особи», – інформує прокуратура.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру вісьмом особам у заволодінні понад 13,3 млрд грн. Серед підозрюваних є колишні менеджери напівдержавної «Укрнафти». За даними слідства, упродовж березня-серпня 2015 року ТОВ «Техтрейд Груп», ТОВ «Гарант-УТН», ТОВ «Галнафта», ТОВ «Торговий дім Прикарпаттянафтотрейд» і ТОВ «Котлас» були визнані переможцями на аукціонах з продажу нафти. ПАТ «Укрнафта» уклала з ними договори купівлі-продажу та здійснила постачання сировини на суму 10,7 млрд грн.

Згідно з постановою Кабінету міністрів, постачання нафти здійснюється лише після повної оплати замовником, тобто «Укрнафта» не мала законних підстав поставляти продукцію без отримання коштів у повному обсязі. Попри це, сировину було поставлено, перероблено на Кременчуцькому НПЗ, а виготовлені нафтопродукти реалізовано на АЗС по всій країні.

Крім того, у липні 2015 року «Укрнафта» уклала 52 договори купівлі нафтопродуктів з ТОВ «Котлас» із термінами постачання до кінця 2015 року, оплативши авансом їх вартість у сумі понад 2,57 млрд грн. Пізніше було укладено додаткові угоди, якими терміни поставки продовжили до кінця 2018 року. Однак, у підсумку «Укрнафта» нафтопродукти так і не отримала. Як встановили детективи, витрачені кошти були виведені за кордон на рахунки низки офшорних компаній. Частина договорів була визнана недійсними в межах господарського судочинства.

Таким чином, загальна сума майна та коштів, якими заволоділи, за двома епізодами становить понад 13,3 млрд грн.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб відстежувати найцікавіші та ексклюзивні новини «Слово і діло».

АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО