Голова Державного агентства земельних ресурсів Сергій Рудик заявив, що Міністерство юстиції заблокувало рішення про створення антикорупційної ради, яка мала моніторити діяльність чиновників Держземагентства.
Про це він сказав у вівторок, 22 липня, відповідаючи на питання журналіста «Слова і Діла».
«Я два місяці тому створив раду консультативного характеру, яка називається Радою з протидії корупції і ефективного управління, куди увійшла низка відомих громадських організацій — «Transparency International Україна», експерти із Ради Європи, з фундації «Відкрите суспільство» та інших відомих організацій, експерти, які дуже добре знайомі з тематикою корупції», - повідомив Рудик.
Нагадаємо, створити відповідний орган голова Держземагентства пообіцяв ще 6 травня.
Новий дорадчий орган уже почав роботу, однак на заваді стало Міністерство юстиції, яке висунуло вимогу перереєструвати антикорупційну раду.
«Ми зійшлися на тому, що вони мені протягом 3 місяців обіцяли підготувати так звану «білу книгу корупційних ризиків». Мені важливо було, щоб цю книгу підготували люди, які мають інсайдерський погляд. Але тут є нюанси. Міністерство юстиції написало нам листа, що раду треба ліквідувати, наказ про її створення відмінити, подати заяву на реєстрацію в Мін'юст, тому що це не передбачено законодавством і це порушує права і свободи людей», - сказав Рудик.
У відповідь Держземагентство направило запит до Міністерства юстиції з проханням роз'яснити, які саме права людини порушує функціонування при установі дорадчого органу з боротьби з корупцією.
Всього «Слово і Діло» зареєструвало 6 обіцянок Сергія Рудика, 2 з яких — про запуск «гарячої лінії» для особистого контролю за порушеннями та корупцією в земельних питаннях, а також про законопроект щодо отримання кадастрових послуг в режимі он-лайн — голова Держземагентства вже виконав.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»