Міністр юстиції Павло Петренко обіцяє набір чиновників до державних органів на конкурсній основі та суттєве підвищення зарплат за рахунок скорочення держапарату.
Про це він заявив, відповідаючи на запитання кореспондента «Слова і Діла».
Зокрема, міністр пояснив, що зарплата чиновників безпосередньо залежатиме від ефективності їхньої роботи. «У них (державних службовців – «Слово і Діло») не буде мотивації брати хабарі, якщо вони будуть отримувати заробітну плату, відсоткову від тих сум, які отримує адміністративний центр», – упевнений Петренко.
На запитання щодо рівня зарплат, який спонукатиме держслужбовців працювати чесно, міністр відповів, що верхньої планки не буде: «Не повинно бути верхньої планки: якщо людина працює, це може бути й 10 тисяч заробітної плати, і 12... Тут треба відійти від тих радянських стереотипів «урівнялівки», коли у всіх є оклад і всі роблять вигляд, що вони працюють, а керівництво робить вигляд, що воно дає якісь завдання», – пояснив очільник Міністерства юстиції.
Петренко також сказав, що програма переатестації, яка має перевірити чиновників на профпридатність, уже запущена, і перші результати невтішні.
Сьогодні «Слово і Діло» вже писало про те, що в Києві був запущений пілотний проект щодо розділення центру адмінпослуг на фронт- і бекофіс.
Нагадаємо, 21 липня Павло Петренко пообіцяв до 1 вересня провести повну переатестацію всіх державних службовців, а тих, хто не зможе її пройти, звільнити.
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»