Прийняття Державного бюджету України на 2015 рік викликало чимало дискусій, що тривають навіть через 2 тижні після його затвердження, тож схоже, що топ-темою обіцянок післяноворічного періоду стануть саме зміни до головного кошторису країни.
Незгодні з проектом Державного бюджету знайшлися чи не в кожній політичний силі, представленій в парламенті, і чимало з них уже заявили про підготовку змін до бюджетних законів, констатує «Слово і Діло».
Як не дивно, серед тих, хто прагне переглянути Бюджет, виявився чинний член Кабінету міністрів: 12 січня внести пакет змін до бюджетного та податкового кодексів пообіцяв віце-прем'єр та міністр культури В'ячеслав Кириленко. Урядовець запевнив, що Кабмін запропонує на розгляд парламенту такий пакет законопроектів до 15 лютого.
А вже сьогодні, в день пленарного засідання Ради, народний обранець від «Батьківщини» Вадим Івченко запевнив, що його політична сила буде ініціювати зміни до бюджетного кодексу в частині місцевих бюджетів.
Додамо, що лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко вчора висловила невдоволення тим, що текст Держбюджету, проголосований в парламенті, відрізняється від тексту, що був опублікований урядом. У відповідь, спікер Володимир Гройсман пообіцяв оприлюднити результати звірки текстів.
Також сьогодні своє слово сказали і в опозиції: Наталя Королевська запевнила, що «Опозиційний блок» подасть свій законопроект про внесення змін до Держбюджету.
Втім, серед депутатів знайшлися й такі, хто обіцяв не підтримувати жодних змін до бюджету. Про таку позицію 30 грудня заявив Сергій Лабазюк, що представляє депутатську групу «Воля народу». Щоправда, виходячи з того, що в момент голосування за проект Бюджету нардеп взагалі був відсутній у сесійній залі, у «Слова і Діла» виникають сумніви в його зацікавленості бюджетом країни як таким.
Матеріали за темою:
Що буде з українським бізнесом в 2015 році? – експерт
Чи бути в Бюджеті-2015 децентралізації?
Бюджет-2015: політичний обман чи фінансове знущання над населенням? Погляд
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»