В першу чергу реформи охорони здоров'я торкнуться киян, але поступово зміни дійдуть до кожного регіону.
Про це розповів у своєму інтерв'ю міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі, пише «Слово і Діло» з посиланням на «Сегодня».
Як зазначається, зміни українці відчують вже цього року, серед основних принципів реформи – страхова медицина.
За словами Квіташвілі, впровадження страхової медицини передбачає, що кожен українець повинен буде платити зі своєї кишені певну суму. Зокрема, приватні компанії озвучують суму в 250-300 гривень на місяць, а держава, в свою чергу, забезпечить кваліфіковане лікування.
Однак суми лякатись не потрібно, каже міністр, адже раптова хвороба може обійтись дорожче. «У столиці протягом двох років вже запроваджують страхову медицину, тому міські служби в цьому питанні - на боці влади», - розповідає глава МОЗ.
«В Україні - 4000 лікарень. До того як люди відчують зміни, проводиться велика підготовча робота. Вона включає в себе аналіз вже існуючої ситуації, розробку шляхів реформи. Це вже зроблено», – додав Квіташвілі.
На його думку, аби люди розуміли навіщо потрібні реформи МОЗ, необхідно постійно підтримувати контакт з професійними лікарями та громадськістю .
Читайте також: Квіташвілі хоче значний підвіщіті зарплату лікарям
«Потрібно, щоб було розуміння реформ. Якщо люди не розуміють, як і навіщо щось робиться, вони зазвичай це блокують. Реформа не стане раптовістю - наприклад, сьогодні була одна система, а завтра раптово виникає інша. Все буде впроваджуватися поступово», - резюмував міністр.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»