Шмигаль Денис Анатолійович
Прем'єр-міністр УкраїниЛише на контрольованій території України збитки перевищують 400 млрд доларів. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль закликав іноземний бізнес долучатися до відновлення країни.
Проєкти комплексного відновлення будуть реалізовувати у Київській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях.
Прем'єр розповів, що організація направить в Україну майже 1,5 млрд доларів інвестицій. Кошти підуть на проєкти у сфері енергетики, транспортної інфраструктури та охорони здоров'я.
Канада передасть Україні конфіскований у росіян літак Ан-124 Руслан. Це буде здійснено в рамках нових санкцій Канади проти російських підприємств.
Уряду вдалося укласти багатомільйонні угоди та домовитися про нові зобов'язання партнерів щодо підтримки України під час візиту української делегації до Канади та США.
За його словами, програма допомоги буде розрахована на кілька років та спрямована, серед іншого, на відновлення України.
Глава уряду подякував Boeing за це рішення та зазначив, що розраховує на подальшу співпрацю та розвиток інвестицій компанії в Україні.
Прем'єр зазначив, що для якнайшвидшої перемоги Україні потрібно більше зброї, у тому числі систем ППО та важкої артилерії. Крім того, прем'єр закликав США підтримати надання ракет більшої дальності.
Згідно зі словами Шмигаля, найбільший тиск щодо початку контрнаступу відбувається зсередини українського суспільства.
Крім того, канадський уряд оголосив про розширення санкцій проти росії – до списку санкцій було додано 14 фізичних та 34 юридичних осіб.
Український прем'єр уточнив, що лише тільки потреби на поточний рік сягають понад 397 млн доларів.
Проєкти реалізовуватимуть у Київській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях. Відновлення населених пунктів планують проводити за принципом build back better.
Кошти підуть на зарплати українським рятувальникам, вчителям, лікарям, на допомогу пенсіонерам, внутрішньо переміщеним особам, людям з інвалідністю та малозабезпеченим сім'ям.
Прем'єр уточнив, що доплати за віком, запровадження яких свого часу ініціював президент, також залишаються чинними.
Україна має профіцит в системі, тому готова відправляти надлишки електроенергії на експорт. Це буде вигідно як Україні, так і Європі
Влада розраховує на підтримку західних партнерів у відновленні енергетики, критичної інфраструктури, у гуманітарному розмінуванні та програмах підтримки бізнесу. При цьому пріоритетною для Кабміну є програма відновлення житла.
Кабмін пропонує, серед іншого, вже у квітні запустити пілотний проєкт із розгортання системи електронного документообігу у військових частинах, ТЦК та інших структурах.
Термін дії фіксованих цін на електроенергію для населення спливав 1 квітня. Проте уряд продовжив спецперіод до 30 квітня.
Кабінет міністрів ухвалив рішення перетворити держконцерн на акціонерне товариство Українська оборонна промисловість. Статутний капітал товариства становить 237,07 млн грн і формується за рахунок майна концерну.
Про те, чому звільнили міністра освіти Шкарлета і що змінить призначення головою МОН Оксена Лісового – у матеріалі Слово і діло