Обіцянка політика
- Голова політради партії "Народний фронт"
Яценюк заявив про зобов'язання ратифікувати Римський статут
Джерело
Результат
22 травня 2014 року в.о. президента Олександр Турчинов вніс на розгляд Верховної Ради законопроект про ратифікацію Римського статуту. Однак невдовзі документ було знято з розгляду.
16 січня 2015 року у Верховній Раді України зареєствованно проект закону «Про внесення змін до статті 124 Конституції України (щодо визнання положень Римського статуту)» №1788. Законопроект очікує розгляду.
Згідно листа Міністерства юстиції України від 10 вересня 2015 року, було розроблено пакет законопроектів, необхідних для ратифікації Римського статуту Міжнародного кримінального суду.
Станом на 16 лютого 2016 року світові парламентарії закликають Україну швидше ухвалити Римський статут. Генеральний секретар міжнародної організації «Парламентарії за глобальні дії» Девід Донат-Каттін заявив, що проект змін до Конституції, який уже прийнято в першому читанні, відкладає ратифікацію Римського Статуту ще на 3 роки.
30 березня 2016 року юристи-міжнародники, обговорюючи шляхи залучення до відповідальності за окупацію Кримського півострова і війну на сході, сфокусувалися на необхідності ратифікації Римського статуту Міжнародного кримінального суду.
14 квітня 2016 року Верховна Рада України підтримала постанову №4423 про звільнення Арсенія Яценюка з посади голови Кабінету міністрів і призначила на цю посаду Володимира Гройсмана. «За» проголосували 257 народних депутатів. Цією ж постановою Рада визнала постанову про незадовільну роботу уряду Яценюка від 16 лютого такою, що втратила чинність.