Обіцянка політика
- Голова політради партії "Народний фронт"
Яценюк пообіцяв надати статус учасників бойових дій усім бійцям, які беруть участь в АТО
Джерело
Результат
6 травня 2014 року Верховна Рада надала бійцям АТО статус учасників бойових дій. Згодом, 1 липня, парламент ухвалив зміни до законодавства, розширивши перелік осіб, які задіяні в операції та яким надається вищезгаданий статус. 4 липня документ було направлено на підпис Президенту України. Слід зауважити, що тепер учасниками бойових дій визнаються не лише військовослужбовці Збройних сил, а й бійці Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держслужби спецзв'язку та захисту інформації тощо.
Станом на 8 травня 2015 року біля 23 тисяч учасників АТО уже отримали статус учасників бойових дій.
Станом на 25 вересня 2015 року понад 69 тисяч представників Збройних сил України отримали статус учасника бойових дій.
27 жовтня 2015 року міністр соціальної політики України Павло Розенко повідомив, що ситуація з наданням статусу учасника бойових дій українським воїнам, які беруть участь у антитерористичній операції на Сході країни, сьогодні в цілому врегульована.
Згідно звіту Уряду за 2015 рік, який було оприлюднено 11 грудня 2015 року, статус учасника бойових дій надано вже 141 355 особам.
Станом на 14 квітня 2016 року АТО триває. 14 квітня 2016 року Верховна Рада України підтримала постанову №4423 про звільнення Арсенія Яценюка з посади голови Кабінету міністрів і призначила Володимира Гройсмана. «За» проголосували 257 народних депутатів. Цією ж постановою Рада також визнала постанову про незадовільну роботу уряду Яценюка від 16 лютого такою, що втратила чинність.