Обіцянка політика
Левченко пообіцяв здійснити люстрацію
Джерело
Результат
16 вересня 2014 року Верховною Радою України був прийнятий законопроект «Про очищення влади» №4359а, яким впроваджується механізм люстрації чиновників.
12 грудня 2014 року Венеціанська комісія схвалила думку про український закон про люстрацію, однак зазначила низку серйозних недоліків у цьому документі: чітке встановлення часових меж як щодо реалізації закону, так і щодо часу, до якого він відноситься, необхідність перегляду списку посад, які підлягають люстрації з тим, щоб до списку входили тільки ті посади, які можуть являти собою значну небезпеку прав людини та демократії, закон про люстрацію має передбачати гарантії чесного судового процесу, в ході якого рішення про люстрацію має бути призупинено до остаточного рішення, позбавлення Мін'юсту відповідальності за здійснення люстрації, і створення для цього спеціальної незалежної комісії з активним залученням громадянського суспільства, інформація про осіб, які потрапили під люстрацію, повинна публікуватися тільки після фінального рішення суду.
3 вересня 2015 року міністр юстиції України Павло Петренко повідомив, що схвалені Венеціанською комісією зміни до закону «Про очищення влади» (про люстрацію) будуть внесені на розгляд народних депутатів до кінця 2015 року.
31 грудня 2015 року Громадянський люстраційний комітет повідомив, що за 2015 рік виявлено 2557 осіб, які підлягають люстрації, 860 осіб звільнено за законом про очищення влади. Серед таких: екс-заступник міністра внутрішніх справ, перший заступник керівника Національної поліції Василій Паскаль, начальник київської міліції Олександр Терещук, командувач сухопутних військ Збройних сил України Анатолій Пушняков.
25 листопада 2015 року Президент України ініціював проект Закону №3524 «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», який був направлений на розгляд до Конституційного Суду України 22 грудня. Законопроектом передбачається запровадження в Україні нового механізму функціонування судівської системи, зокрема створюється більше умов для незалежного функціонування судівської гілки
2 червня 2016 року Верховна Рада прийняла законопроект №3524 «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», однак народний депутат голосував проти. Також нардеп не подавав жодної законодавчої ініціативи стосовно відповідного питання, тому обіцянка отримує статус "Не виконано".