Обіцянка політика
Остапчук обіцяє приділяти особливу увагу вирішенню питань чорнобильців
Джерело
Результат
Стосовно захисту чорнобильців були прийняті відповідні закони: проект закону "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" №1577.Ухвалення законопроекту спричинило до втрати чорнобильцями низки пільг, які раніше їм були гарантовані державою;
21 квітня 2016 року ВРУ не змогла проголосувати за подолання вето Президента України на Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" щодо соціального захисту постраждалих осіб" (№2093). Проект закону передбачав повернення пільг для чорнобильців після ухвалення ВР проекту закону №1577. Віктор Остапчук підтримав законопроект " 2093, але був відсутній на голосуванні за законопроект № 1577.
16 грудня 2016 року Віктор Остапчук зазначив,що він і його колеги по депутатській групі «Партія «Відродження» послідовно і системно захищають інтереси чорнобильців на законодавчому рівні. Пропонують виділити на державні програми для чорнобильців півтора мільярда гривень. Відповідний законопроект № 4158 зареєстрований у Верховній Раді. А нещодавно, депутатська група направила звернення до Кабміну з проханням переглянути розміри щорічної допомоги на оздоровлення чорнобильців, які не змінювалися з 2005 року, з урахуванням індексу інфляції.
У квітні 2018 року Верховна Рада ухвалила за основу проект закону "Про внесення змін до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (щодо соціального захисту учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС) №6656. Особам, які постійно проживали або постійно працювали чи постійно навчалися на території, яка до 1 січня 2015 року була віднесена до зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що вони станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали чи постійно навчалися в цій зоні не менше чотирьох років і віднесеним до категорії 4 та щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, видається посвідчення особи, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи категорії 1.
Така зміна дозволить цим особам користуватися пільгами, встановленими законом "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Депутат Остапчук підтримав вказаний законопроект.
Пізніше, Верховна Рада голосувала за законопроект №4442 "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за основу, але рішення ухвалити не вдалося. Депутат Остапчук підтримав вказаний законопроект.
18 липня 2018 року Конституційний Суд визнав неконституційним скасування та обмеження пільг особам, які постраждали від Чорнобильської катастрофи.
Про це йдеться в рішенні суду. Зазначають, що КС виніс рішення за поданням 50 депутатів Ради про відповідність Конституції пп. 2-7, 12 і 14 п. 4 р.1 Закону "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28 грудня 2014 року. Нардеп Остапчук не значиться серед депутатів - підписантів в поданні до КС.
Закон передбачав, що пільги чорнобильцям надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу.
Крім того, особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, які мають право і на інші пільги і компенсації, передбачені законодавством, пільги і компенсації надавалися за вибором.КС заявляє, що обов'язок держави щодо подолання наслідків Чорнобильської катастрофи обумовлює надання особливого статусу постраждалим громадянам.
Обіцянка в категорії "архівні обіцянки" доки не буде проведено комплексний та об'єктивний аналіз її виконання