Обіцянка політика
Корнацький пообіцяв домогтись знищення корупції
Джерело
Результат
Обіцянка отримує статус "не виконано". Нардеп не підтримував більшість нижчевказаних законопроектів.
У листопаді 2015 року Верховна Рада ухвалила проекти законів «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо окремих питань накладення арешту на майно з метою усунення корупційних ризиків при його застосуванні» №2540а та «Про внесення змін до Кримінального та Цивільного кодексів України щодо вдосконалення інституту спеціальної конфіскації з метою усунення корупційних ризиків при її застосуванні» №2541а.
В лютому 2016-го було ухвалено проект закону «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо виконання рекомендацій, які містяться у шостій доповіді Європейської Комісії про стан виконання Україною Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України, стосовно удосконалення процедури арешту майна та інституту спеціальної конфіскації» №4054.
В березні – «Пропозиції Президента до Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей подання службовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру у 2016 році» №3755. Закон передбачає, що подання суб'єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої законом «Про запобігання корупції», або умисне неподання декларації, карається штрафом від 2500 до 3 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або позбавленням волі на строк до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
Депутат не підтримав жодний законопроект, оскільки неодноразово був відсутній в залі парламенту.
Однак, при голосуванні за створення Вищого антикорупційного суду (законопроект №7440) в червні 2018-го депутат підтримав вказане рішення. Вказаний суд розглядатиме справи проти топ-корупціонерів, підслідні НАБУ. Зокрема, мова йде про такі злочини, як нецільове використання бюджетних коштів, зловживання владою або впливом, незаконне збагачення, хабарництво. Крім того, підсудність охоплює злочини з сумою збитку від 881 тис. грн (станом на перше півріччя 2018 року). Вищий антикорупційний суд також розглядатиме справи про злочини зі зловживанням службовим становищем – про розтрату майна, розкрадання або вимагання зброї та боєприпасів; наркотиків, прекурсорів, обладнання для виготовлення наркотиків; шахрайське заволодіння документами, штампами або печатками.
Законопроект передбачає створення безпосередньо Антикорупційного суду і Апеляційної палати Вищого антикорсуду. Установа зможе почати роботу, коли наберуть як мінімум 35 суддів (при цьому принаймні 10 з них – до Апеляційної палати).