Обіцянка політика
Кривохатько пообіцяв домогтись проведення антикорупційної люстрації
Джерело
Результат
30 вересня 2014 року Моніторинговий комітет Парламентської асамблеї Ради Європи прийняв рішення направити текст закону України «Про очищення влади» у Венеціанську комісію для аналізу на відповідність Конституції України.
9 жовтня 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав ухвалений Верховною Радою законопроект "Про очищення влади" №4359а. 16 вересня він набув чинності.
Станом на 31 жовтня 2014 року згідно закону про люстрацію було звільнено 317 чиновників.
17 листопада 2014 року Верховний суд України звернувся до Конституційного суду з проханням встановити конституційність ухваленого Верховною Радою Закону "Про очищення влади". За словами голови ВСУ Ярослава Романюка, до нього звернулися судді кількох столичних судів, а також Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ, які вважають, що норми закону про люстрацію порушують їхні права і становлять загрозу для незалежності у вчиненні правосуддя.
24 листопада 2014 року було анонсовано про початок перевірок високопосадовців СБУ та інших державних відомств. Заплановано, що процедура люстрації пройде в 4 етапи й затягнеться до 2016 року.
3 вересня 2015 року міністр юстиції України Павло Петренко повідомив, що схвалені Венеціанською комісією зміни до закону "Про очищення влади" (про люстрацію) будуть внесені на розгляд народних депутатів до кінця 2015 року.
22 жовтня 2015 року Коституційний суд України зібрався для продовження розгляду справи за конституційними поданнями Верховного Суду України щодо відповідності Конституції закону про люстрацію, проте не виніс відповідного рішення.
23 жовтня 2015 року у зв'язку з клопотанням про відвід семи суддів КСУ, поданим народним депутатом України Єгором Соболєвим, суд відклав розгляд закону про люстрацію на невизначений термін.
Обіцянка переміщується в архів, оскільки виконання даної обіцянки було реалізовано без дій народних депутатів.