Обіцянка політика
Писаренко пообіцяв домогтись гарантування статусу російської та інших мов, що використовуються на відповідних територіях
Джерело
Результат
17 червня 2015 року Скандальний "мовний" закон Колісниченка-Ківалова був серед перших, скасованих Верховною Радою після Революції гідності – уже 23 лютого 2014 року. Однак він діє й досі.
Тодішній голова Верховної Ради та в.о. президента України Олександр Турчинов просто взяв і не підписав ухвалений парламентом закон "Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України "Про засади державної мовної політики".
7 липня 2014 депутати звернулися до Конституційного суду з вимогою скасувати-таки закон Колісниченка-Ківалова. Термін для ухвалення рішення сплив у січні 2015, однак вердикту з питання, яке було серед пріоритетних, немає й досі.
23 січня 2018 року активісти Всеукраїнського об'єднання "Свобода" на чолі з Олегом Тягнибоком і представники Руху захисту української мови зібралися на пікет Конституційного суду України. Вони озвучили вимогу визнати неконституційним "мовний" закон Ківалова-Калесніченко.
Подання 57-народних депутатів про визнання документа неконституційним КСУ розглядає вже четвертий рік. Суд перевів слухання в закритий режим, проте до цих пір так і не зміг прийняти рішення.
Пікетуючи КСУ, активісти наголосили на необхідності скасування закону Ківалова-Калесніченко. Адже він був прийнятий неконституційним шляхом і є окупаційним по суті.
28 лютого 2018 року КСУ визнав неконституційним мовний закон Ківалова-Калесніченко. Обіцянка отримує статус "Не виконано".