Обіцянка політика
Мірошніченко пообіцяв домогтись децентралізації влади
Джерело
Результат
1 липня 2015 року Президент України Петро Порошенко подав до Верховної Ради "Проект Закону про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)" № 2217а.
16 липня 2015 року Верховна Рада прийняла "Проект Постанови про включення до порядку денного другої сесії Верховної Ради України восьмого скликання законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади) і про його направлення до Конституційного Суду України" № 2217а/П. Іван Мірошніченко проголосував "Проти" вказаної постанови.
31 липня 2015 року Конституційний суд ухвалив позитивний висновок щодо президентського проекту змін до Конституції України в частині децентралізації. Текст висновку на засіданні зачитав суддя КС Василь Бринцев. Поправки передбачають передачу громадам значної частини повноважень і фінансових ресурсів.
31 серпня 2015 року під час позачергового засідання Верховна Рада України 265 голосами ухвалила Постанову "Про попереднє схвалення законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади" №2217а/П1.
Відповідно до Постанови, "Проект Закону про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)" №2217а попередньо схвалено. Іван Мірошніченко проголосував "Проти" вказаної постанови.
Голова фракції “БПП-Солідарність” Юрій Луценко повідомив, що зміни до Конституції в частині децентралізації в другому читанні парламент розгляне у грудні.
Нагадуємо,10 липня 2015 року народний депутат України Олег Березюк повідомив, що фракція "Самопоміч" не має наміру голосувати за проект закону про внесення змін до Конституції в частині децентралізації. За його словами, вказаний проект містить ознаки централізації влади і знецінення ролі місцевих громад, а його прийняття призведе до двовладдя на місцях. Крім того, стурбованість "Самопомочі" викликає положення про право президента припиняти повноваження місцевих органів влади. За словами Березюка, причиною може бути будь-яке порушення Конституції, яке після розгляду Конституційним судом може призвести до розпуску тієї чи іншої ради.
Обіцянка в категорії "архівні обіцянки" доки не буде проведено комплексний та об'єктивний аналіз її виконання